Як вберегтися від гепатиту А або жовтяниці

Причиною виникнення вірусного гепатиту насамперед є споживання неякісної води: водопровідної, криничної, із невідомих джерел.

Цю недугу часто називають хворобою Боткіна, або ж вірусним гепатитом А. Ця хвороба відома також як жовтяниця, адже одним із її виявів може бути пожовтіння рогівки очей. Гепатит А насамперед викликаний вірусом, який циклічно циркулює в природі. Він вражає печінку – орган, де відбувають важливі біохімічні процеси, зокрема вуглеводний, білковий і жировий. Як вберегти малечу від цієї недуги та на що потрібно звернути увагу, розповідає педіатр Світлана КРАСНЮК.

На що потрібно звернути увагу

Виявляється хвороба не відразу, інкубаційний період – 35 днів. Перебігає у легкій формі або маскується під гострі респіраторні інфекції. Тому лікарі не відразу можуть встановити діагноз, а хворі не відразу звертаються по медичну допомогу. Це може спричинити масові захворювання дітей, які контактують із хворим, не знаючи про його недугу. Тому перед тим як поставити діагноз, лікар має знати, з ким контактувала дитини. Причиною виникнення вірусного гепатиту насамперед є споживання неякісної води: водопровідної, криничної, із невідомих джерел, які забруднені каналізаційними стоками, споживання забруднених харчових продуктів, а також контакт із хворим на вірусний гепатит А через предмети побуту чи брудні руки.

Для цієї недуги характерна сезонність і висока контагіозність: передача збудника від хворої людини до здорової. Найчастіше інфекцію підхоплюють діти від п’яти до п’ятнадцяти років в осінньо-зимовий період. Хворий перебуває на тривалому стаціонарному лікуванні, бо заразний для оточення і потребує ретельного лікування. Після недуги можливе ускладнення. Хвороба може перебігати у видозмінених формах. Від зараження до перших виявів минає від 7 до 35 днів. Підвищується температура тіла до 38–39 градусів, з’являється головний біль, нудота, блювота, загальна слабкість, неприємне відчуття у правому підребер’ї. Одночасно можуть бути захворювання верхніх дихальних шляхів, бронхів, легень, ангіна. Хворі стають вразливими, діти втрачають інтерес до ігор. Виникає безсоння, здуття живота, і лише на п’ятий-шостий день з’являється жовтяниця, якщо хвороба перебігає у жовтяничній формі. Спочатку жовтіють очі, пізніше – <h3>шкіра обличчя, тулуба, рук і ніг. Спостерігається потемніння сечі.

Прості правила, які вбережуть малюка від недуги

Насамперед рекомендовано пити тільки кип’ячену воду. Вірус миттєво гине за температури 100 градусів. Обов’язково вживати тільки термічно оброблені продукти. Зелень, овочі, фрукти обдавати окропом. Продукти, які не піддаються термічній обробці, треба ретельно оберігати від забруднення. Слід дотримуватися найпростіших елементарних правил особистої гігієни. Дітей змалечку потрібно навчати мити руки перед будь-яким прийомом їжі та після відвідування вбиралень. Не вдавайтеся до самолікування! При появі перших ознак захворювання потрібно терміново звернутися до лікаря.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook