Здоров'я та краса Сам собі лікар

Як вберегти колектив від спалаху коронавірусу: поради МОЗ

Роботодавець може забезпечити умови, за яких ризик підхопити коронавірус на робочому місці буде зведений до мінімуму. У Міністерстві охорони здоров’я дали поради, як це зробити.

Турбуватися про здоров’я та життя співробітників в умовах пандемії COVID-19 є новим проявом соціальної відповідальності бізнесу. Знизити ризик спалаху інфекції у колективі цілком можливо.

Що може зробити роботодавець, щоб вберегти працівників від COVID-19

  • За можливості перевести співробітників на дистанційний формат роботи або гнучкий робочий час. Вирішіть, чи існує потреба в обов’язковій присутності працівника на робочому місці, чи він може виконувати ту ж роботу, але з дому;
  • Організувати безпечне робоче місце: забезпечити фізичну дистанцію між працівниками, використання засобів індивідуального захисту, провітрювання та дезінфекцію приміщень.
  • Записати як мінімум 50 людей з колективу на вакцинацію від коронавірусної хвороби. Для цього потрібно залишити заявку за номером 0 800 60 20 19 для виїзду мобільної бригади.
  • Забезпечити можливість перебування співробітників на самоізоляції, якщо вони мали контакт із хворим на COVID-19. Також можна розробити окремі правила, як діяти у випадку, коли хтось із працівників пішов на вимушену самоізоляцію чи захворів.
  • Розширити використання електронного документообігу, що дозволить зменшити кількість контактів між працівниками.

Окрім того, роботодавець може поширювати серед працівників достовірні та актуальні джерела інформації про COVID-19 та вакцинацію проти хвороби.

Приємністю і для начальства, і для колективу буде бонус у вигляді надання психологічної допомоги. Страх захворіти, інфікувати близьких або ж наслідки перенесення коронавірусної хвороби – все це може впливати на стан співробітників та якість роботи.

 

Дата публікації: 01.10.2021 img Поділитися