Як стати ресурсною жінкою, або Не ведіться на блогерів-інфоциган

Хто такі інфоцигани та як їх розпізнати? Чому люди ведуться на блогерів з високими рейтингами, коучів, тренерів, які не є спеціалістами?

Як стати ресурсною жінкою? Як зберігати здоров’я та молодість без спеціалістів? Як прокачати себе та стати успішною людиною у всіх сферах життя? Сьогоднішня розмова – про інфоциган та як від них захиститися. 

Хто такі інфоцигани

Ця тема останнім часом виринає дуже часто. Ми з моїми опонентами з різних сфер розмірковуємо та дивуємось, як багато людей ведеться на всілякі диво-курси.

Нещодавно записували передачу на радіо і розмовляли з ведучою про те, як жінки-блогери показують і розповідають у соціальних мережах про своє чудове життя. І заманюють жінок на тренінги на кшталт “як стати ресурсною жінкою”: мати п’ятьох дітей, самій їх виховувати, бути бізнес-леді, любити, турбуватися та надихати чоловіка, а також вести господарсько-побутові справи, у тому числі, прибирати великий заміський будинок. І все це практично одночасно! І до того ж вони завжди в хорошому настрої, повні ресурсу та цікавих ідей!

Не сумніваюся, що є така категорія жінок, може, 2% із загальної маси, які здатні через свої особливості бути ось такими щасливими та успішними. Але ввімкнімо просту арифметику.

Ресурсна жінка може все. Хіба?

Припустімо, що жінка робить все сама. Доба має 24 години.

  • Вранці треба встати о 6-й ранку і приготувати сніданок для всієї родини, потім помити посуд – 1 година.
  • Зібрати дітей, відправити до школи, у садок тощо – ще година.
  • Якщо матір сімейства за сумісництвом є власницею бізнесу, їй потрібно бути завжди у формі: зарядка, душ, вбрання, макіяж – 1,5 години. І лише до 10-ї години вона приїде в офіс.
  • Ну добре, скажімо, жінка веде онлайн-бізнес. Однак навіть просто для його підтримки, якщо ти така крута та ресурсна і все робиш сама, потрібно 3-4 години на день.
  • Далі, якщо ти шукаєш способи розвитку бізнесу, займаєшся плануванням, зустрічаєшся з новими партнерами тощо, то на це потрібен додатковий час. Додамо ще 2-3 години на день.
  • А в неї ще п’ять дітей. Попрацювати, двох забрати з садка, третього та четвертого звозити на гуртки, п’ятого зустріти зі школи. На це приблизно 3-4 години на день. Вона ж все сама – ресурсна жінка!
  • Потім вечерю для всієї родини готує, гарно стіл сервірує.
  • А, забула, у неї ще є час для себе, як зазвичай розповідають у своїх історіях. До вечері така жінка встигає заїхати в салон краси, фітнес клуб і т.д. Також 2-3 години.
  • А ось увечері вже за планом коханий чоловік, розмови біля каміна, любовні ігри…
  • Ні-ні. Ще п’ятеро дітей. Вона встигає з одними пограти, з іншими почитати, з третіми уроки зробити, всіх спати покласти. А потім уже чоловік, точно…
  • А ще у такої ось ресурсної жінки, мами та дружини, є час для зустрічі з подругами, похід у кіно чи просто в кафе посидіти за філіжанкою кави…

Арифметика проста, скласти за часом, я гадаю, ви самі зможете. Доби не вистачить! І наші милі жінки ведуться на всю цю мішуру. Стежать за такими інфоциганами. Купують у них у кредит дорогі курси, бо хочуть бути такими самими. Щасливими та успішними. А потім розчаровуються в собі, впадають у депресію і приходять до простих смертних психологів, які можуть прийняти щодня максимум п’ять клієнтів). І все – ресурсу більше немає. Це якщо справді працювати.

Де брати енергію, щоб щодня бути в ресурсі

“Та у нього ж стільки підписників!”

Або ось днями була у свого косметолога. Вона поділилася, як клієнтки приходять та розповідають про якогось фахівця з Тік-Току, який обіцяє в домашніх умовах продовжити молодість та зробити жінок красивими.

На питання, чи є у даного блогера спеціальна освіта, кваліфікація та які методики він використовує, ніхто чітко відповісти не може. Жінки посилаються на рейтинг: “Та ви що, у нього стільки підписників!”

І беззастережно вірять та купують якісь курси. А потім щось там намагаються зробити із собою в домашніх умовах. І це найстрашніше. Без медичної освіти, без спеціальної підготовки експериментують над собою як можуть.

Раніше до нас на вулиці циганки підходили, прямо проходу не давали. Попадалися багато хто. Втратили гроші в обмін на знання про свою долю. Я теж раз під вплив гіпнозу в юності попала. Не циганкам, шахраям на вулиці. Добре, що все добре закінчилося, але міліцію мені довелося викликати.

Щоб багато заробити, треба багато працювати, – чому це не працює?

Обходьте їх десятою дорогою

Циган колись боялися. Нас батьки лякали, що в очі їм дивитися не можна, розмовляти не можна і взагалі обходити стороною треба, бо порчу наведуть. І я особисто дуже боялася і слідувала батьківському наказу. А зараз нічого не бояться. Скільки всього трапляється, коли некваліфіковані фахівці, без освіти просто розкручені, завдають шкоди.

Відомий скандал із крутим дуже відомим психологом, який прокачував жіночність через інтим із гуру, тобто з ним. Використовував не психологічні методи роботи, а позиціонував себе, як психолог.

Як не вестися на інфоциган

Люди розучилися думати, мислити, аналізувати. Вірять надутій популярності безоглядно. Як наші батьки вірили, і досі вірять тому, що показують по телевізору. Так і ми зараз без підключення критичного мислення, як сліпі, ведемося та купуємось. Піддається імпульсивним бажанням. Страшно стає за дітей, – вони і зовсім не досвідчені.

Рекомендую всім шанувальникам стежити за популярними блогерами.

  • Якщо ви захотіли щось придбати, увімкніть мозок.
  • Для початку зберіть інформацію з інших джерел, пошукайте відгуки, подумайте.
  • Можливо, це і не ваша мрія, а лише нав’язана, і ви піддалися на рекламні хитрощі.

Згадую одну мою колегу, яка купила наставництво за велику суму грошей. Тренерка обіцяла, що виведе учасниць курсу на величезний дохід. На середині курсу моя колега прийшла до мене в терапію. У неї був моторошний стан.

У процесі прийшло усвідомлення того, що методи роботи, які пропонує наставник, не відповідають цінностям цієї учасниці. Вона зіткнулася із внутрішньоособистісним конфліктом. З одного боку, хотілося грошей, з іншого – вона не могла працювати у заданому темпі, та й форми роботи були неприйнятними для неї за моральними принципами.

Гроші витрачені, а прибуток до обіцяних результатів не зріс. Мораль цього життя така: не все, що ми хочемо і можемо собі дозволити нам корисно!

Авторка – психологиня Наталя Мостова

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook