Дім Майстер-клас

Як швидко очистити улюблений чайник від накипу

Часто приготування смачного, ароматного напою затьмарюється таким неприємним явищем як накип, який надає йому жахливий присмак. Як очистити чайник від накипу швидко і безпечно?

Для того щоб ефективно боротися з накипом необхідно знати «ворога в обличчя». Накип – це розчинені у водопровідній воді солі кальцію і магнію, які осідають в процесі кип’ятіння на стінках чайників і нагрівальних елементах інших побутових приладів (наприклад, водонагрівачів та пральних машин). Вода, в якій підвищений вміст цих солей, часто називається «жорсткою».

Сам накип може відрізнятися за своїм складом, він буває:

  • карбонатний, що складається з вуглекислих солей магнію і кальцію – MgCO3 і CaCO3;
  • сульфатний – CaSO4;
  • силікатний, що містить сполуки заліза, алюмінію, кальцію і магнію.

На стінках наших чайників осідає саме карбонатний накип. Давно доведеним є той факт, що чим більший шар цих карбонатів, тим більше часу буде потрібно для закипання в ньому води, а отже, тим більше ви витрачаєте газу або електрики.

Способи боротьби

Як прибрати накип в чайнику? Деякі на це питання дадуть відповідь приблизно так: «купити засіб від накипу в магазині». Так, асортимент там в даний час досить широкий. Однак для більшості господинь краще використовувати для цих цілей так звані народні методи і засоби.

Існує безліч способів позбавлення від накипу за допомогою підручних засобів, які давно відомі досвідченим господиням. Одним з найбільш популярних засобів очищення є звичайний столовий оцет.

Почистити від накипу чайник столовим оцтом дуже просто: для цього його необхідно наповнити до половини водою, додати 0,5 склянки столового оцту і долити ще води, щоб ємність стала повною.

Після цього воду в чайнику необхідно закип’ятити, дати постояти хвилин десять знову закип’ятити. Повторити 3-5 разів залежно від ступеня забрудненості. Потім відмити вапняний наліт за допомогою звичайної губки і ретельно промити чайник водою.

Ще одним ефективним засобом, що допомагає швидко видалити накип у чайнику, є лимонна кислота. Принцип очищення такий же, як і з оцтом. 1-2 пакетики лимонної кислоти висипається в чайник і кілька разів доводиться до кипіння. Після цього його потрібно добре промити, щоб виключити попадання кислоти в чай або каву.

Почистити внутрішню поверхню чайника від незначного нальоту допоможе суміш картопляних і яблучних шкірок, які необхідно попередньо ретельно промити. Шкірки поміщаються в чайник і заливаються водою, після чого кілька разів доводяться до кипіння. Після такої процедури наліт розм’якшується і легко видаляється зі стінок.

Якщо ж доводиться мати справу з дуже «запущеним випадком», то очищати накип потрібно в кілька етапів. Спочатку необхідно засипати в повний чайник столову ложку соди і кип’ятити на повільному вогні протягом півгодини. Потім потрібно додати у воду столову ложку лимонки і продовжити кип’ятіння. Через півгодини воду потрібно змити і приступати до видалення накипу за допомогою губки.

Як відмити електричний чайник від накипу? Особливо це питання цікавить працівників офісів, де підігріти собі чайку протягом робочого дня можна виключно у таким способом. Видалення вапняного накипу в електричному чайнику можна проводити всіма вищепереліченими способами, за винятком рецепту з картопляними шкірками.

Дата публікації: 01.03.2019 img Поділитися