Дім Майстер-клас

Як розводити метеликів в домашніх умовах

З кожним роком з’являється все більше незвичайних домашніх тваринок. Якщо ви любите живу природу, хочете бачити у себе вдома незвичайних істот, тоді зверніть увагу на прекрасних створінь – метеликів. Вони мало кого залишать байдужим.

Метелики мало кого залишають байдужим. Весняна зустріч з ними, особливо якщо в кишені або сумці лежать грошові купюри, вважається доброю прикметою.

Сьогодні метелики користуються підвищеним попитом у святкових агентств. Ці милі комахи є прекрасною і незвичайною прикрасою залу на весіллях, ювілеях, інших урочистостях. А як приємно отримати в подарунок від коханої людини красиву коробочку, з якої несподівано випурхнуть справжні живі метелики!

Розведення метеликів може бути не лише екзотичним хобі, але й прибутковим бізнесом. При цьому вирішальне значення будуть мати не гроші, а терпіння, уважність і творчий підхід до справи.

Отже, як розводити метеликів в домашніх умовах?

Якщо ви плануєте займатися цією справою тільки в ролі хобі, тоді особливих грошових витрат від вас не буде потрібно. У теплу пору року рушайте в ліс, озброївшись атласом порід метеликів, і займіться пошуком лялечок або гусениць. Більшість гусениць харчується листям дерев. Не слід брати їх руками, вони легко травмуються. Зніміть листок з гусеницею або перенесіть істоту в контейнер з допомогою сухої гілочки або ватної палички.

Ці істоти люблять дві речі:

  1. тепло
  2. і вологу.

Отже, вам доведеться зробити своїми руками акваріум для розведення метеликів в домашніх умовах. Якщо гусениць мало, вони невеликі, підійдуть звичайна трилітрова банка або харчової контейнер. Дно акваріуму слід застелити вологими паперовими серветками і листям. Можна покласти трохи грунту. Вивчіть у відповідній літературі інформацію про те, чим харчується знайдена вами порода гусениці. У будь-якому випадку, вам знадобляться листя тієї рослини, на якій ви її побачили.

Слідкуйте за тим, щоб в акваріумі для гусениць завжди зберігалася тепла і волога атмосфера, постійно міняйте серветки і приносьте своєму вихованцеві свіже листя, а старе викидайте. Зрозуміло, банку (контейнер) можна закривати. Потрібно просто зафіксувати отвір за допомогою марлі і гумки, щоб гусінь не змогла втекти.

Як зрозуміти, що істота вже готова до процесу окуклювання? За кілька днів до важливої події гусениця перестає харчуватися і виділяє темну рідину. Деякі особини ще й змінюють колір. Потім гусениця починає виділяти липку речовину, що нагадує павутину, і обмотує нею себе. В одних порід кокони одержуються прозорими і крихкими, а в інших – темними і твердими.

Коли кокон остаточно сформується, його потрібно буде підвісити в теплому і вологому місці на суху гілочку на висоті 40-50 сантиметрів від рівня опори. Потім важливо підтримувати постійну оптимальну температуру, щоб істота в коконі не замерзла і не висохла.

Час очікування залежить від конкретної породи. Деякі гусениці перетворюються в метеликів вже через кілька днів, а іншим потрібні тижні. Зустрічаються в природі і «зимуючі» породи.

Народження метелика з кокона – це дивовижний процес, за яким хочеться уважно спостерігати, і при цьому дуже складно відірвати погляд. Після звільнення метелику потрібно буде повисіти вниз головою кілька годин, щоб розправити і висушити крила. Якщо він цього не зробить, то просто не зможе літати. Тому перед народженням чуда подбайте про те, щоб поруч з коконом перебувала зручна горизонтальна суха гілка.

А що робити далі, коли метелик вже народився? Доглядати за ним з тим же трепетом і обережністю, що і за гусінню.

Більшість метеликів воліють вологий і теплий клімат. Тому їм варто виділити відповідний акваріум або навіть окреме приміщення (кімнату). Метелики живляться в основному перезрілими фруктами, солодкою водою (медовою, цукровою) і квітковим нектаром, вам і потрібно буде запастися.

Якщо ви захочете перетворити розведення метеликів в прибутковий бізнес, тоді вам доведеться придбати або замовити в інтернеті лялечки тропічних порід, великий акваріум з зволожувачем і обігрівачем, а також озброїтися спеціальною літературою.

Однак при грамотному підході і знання справи грошові вкладення себе окуплять, адже на урочистості зазвичай замовляють багато метеликів, а коштують вони досить багато.

Дата публікації: 23.03.2019 img Поділитися