Кальцій – це мікроелемент, що бере участь у побудові клітин людського організму. Він забезпечує міцність кісток, зубів, нігтів, сприяє нормальній роботі серця та інших життєво важливих органів, знижує тиск та позитивно впливає на процес згортання крові.
Дефіцит цього мінералу може спровокувати розвиток різних проблем зі здоров’ям, так само як його надлишок, тому важливо знати, коли і як приймати кальцій.
Не варто займатися самолікуванням, приймаючи препарати, що містять кальцій без призначення лікаря або вживати збагачені кальцієм продукти у великій кількості. Також важливо правильно підібрати форму вживання мінералу, оскільки організм кожної людини є унікальним.
Коли і як можна приймати кальцій
Науково доведено, що організм людини вдень споживає мінімальну кількість цього мікроелемента, а вночі – максимальну. Якщо кальцію недостатньо, організм «запозичує» його з кісткової тканини, що викликає проблеми з судинами.
Поповнити дефіцит можна за допомогою спеціальних препаратів (їх призначає лікар), при вживанні яких слід дотримуватися таких правил:
- приймати під час їжі, не поєднуючи із продуктами, що сприяють виведенню кальцію з організму;
- запиваючи великою кількістю води;
- суворо дотримуючись дозування.
При вживанні препаратів кальцію важливо не забувати про необхідність регулярних фізичних навантажень, тільки так вдасться зміцнити суглоби і кістки. Препарати слід вживати курсами – трохи більше 1-2 місяців.
Яких вітамінів і мікроелементів має бути більше у раціоні 40-річної жінки
Протипоказання до прийому кальцію
Не можна приймати препарати кальцію при:
- атеросклерозі;
- активній формі туберкульозу;
- кальцинованій пухлині;
- камінні в нирках;
- надлишку кальцію в крові та сечі;
- порушенні кісткового метаболізму;
- D-вітамінній інтоксикації.
Що їсти, щоб вживати більше кальцію
При нестачі кальцію потрібно поступово вводити в раціон продукти, які містять багато кальцію, і вживати їх разом із магнієм і вітаміном D. Якщо мікроелемент не буде синтезуватися разом з D вітаміном, то надовго не затримається в організмі, тому важливо збагатити раціон продуктами з цим вітаміном, вживати які слід за 4 години до прийому кальцієвмісних препаратів.
Продуктами, що містять кальцій:
- кефір;
- домашній йогурт;
- риба жирних сортів;
- морські водорості;
- броколі;
- крупи (ячна, гречана);
- горіхи (мигдаль, кеш’ю).
Багато хто намагається поповнити дефіцит кальцію за допомогою вживання меленої яєчної шкаралупи, кісткового борошна або мушель молюсків. Але такий підхід може завдати колосальної шкоди здоров’ю, оскільки застосовуючи такі джерела кальцію неможливо розрахувати точне дозування і до того ж вони можуть спричинити алергію.
Скласти оптимальний раціон, визначити відповідне дозування препарату та тривалість його прийому зможе тільки лікар!