Квітник Сад

Як правильно підготувати різні сорти гортензії до зими

Які сорти гортензій потрібно вкривати на зиму, які можуть зимувати без укриття? У яких випадках восени потрібно обрізати квіти на кущах?

Гортензії не одне десятиріччя у топі популярних рослин для квітників і композицій. А завдяки різноманітним сортам, які з’явилися останні часом, знову стали одними з найбільш бажаних декоративних рослин. Усе завдяки красивим кетягам квітів, які довго прикрашають кущ. Гортензія – невибаглива рослина, але потребує певного догляду.

Обрізати гортензію потрібно напровесні, до початку сокоруху. А восени здійснюють санітарну обрізку: видаляють сухі та пошкоджені пагони. Під кущем згрібають сухе листя. Починаючи із середини вересня рослину більше не поливають.

Якщо у вас гортензія крупнолистового сорту, ще на початку вересня листя потрібно обірвати у нижній частині куща. Завдяки цьому рослина краще підготується до зимівлі, адже пагони здерев’яніють. Що холодніше стає – то більше листя треба обривати. З приходом приморозків листя має залишитися тільки на верхівках куща.

Якщо у вас дорослі (їм більш як 2 роки) і морозостійкі рослини, квіти на них можна залишити: вони стануть окрасою зимового квітника. Також їх не потрібно вкривати на зиму – вони чудово зносять морози.

Обрізати суцвіття (перед початком приморозків) та вкривати рослини потрібно тільки у трьох випадках:

  1. у вас крупнолиста гортензія;
  2. у вас гортензія сорту Саржента;
  3. кущу менше як 2 роки.

Укривати гортензії краще у жовтні, після перших нічних приморозків або напередодні стійких морозів. Укрити можна за один раз, але залишити отвори для провітрювання до серйозних морозів. Провітрювати гортензії також потрібно під час зимових відлиг. Вкривати чутливі до морозу гортензії можна практично будь-яким матеріалом (вони не бояться випрівання).

Молоді кущі достатньо вкрити товстим шаром сухого листя, а основу куща нагорнути сухим ґрунтом. Для гортензії саржента також потрібно обгорнути крону нетканим матеріалом, папером або встановити зверху коробку.

Для гортензії крупнолистої головне завдання – зберегти верхівки пагонів, тому потрібно пригинати гілки до землі. Боятися цього не треба: гортензії досить гнучкі. Накрити плівкою або нетканим матеріалом, зафіксувавши по краях. Залишити отвори-продухи (їх закривати тільки за сильних морозів). Зверху засипати сухим листям, тирсою або ґрунтом.

 

Дата публікації: 12.11.2021 img Поділитися