Відпочинок Сім'я

Як правильно організувати сімейну подорож, щоб “побачити весь світ”

Нові враження та емоції потрібні кожній сім’ї. Вони наповнюють натхненням на нові життєві звершення. Саме тому люди часто шукають ці емоції, подорожуючи по світу. Теж замислювалися про таке? Тоді обов’язково читайте далі. Ми розповімо, як це зробити і що для цього потрібно.

Чому люди погоджуються на таку авантюру – навколосвітню подорож? Хтось втомився від ненависної роботи, набридлих відносин, хтось намагається знайти своє місце в житті або втрачене натхнення, а хтось просто хоче побачити весь світ.

Першим сміливцем, який наважився вирушити на нові землі, став Фернан Магеллан. У 16 столітті він з командою на п’яти суднах вийшов в море, щоб обігнути всю земну кулю.

Через три роки тому повернувся лише один корабель, і члени його екіпажу стали першими, хто скоїв цей неймовірний тур. Після були успішні подорожі на дирижаблі, щогловий яхті, велосипеді, конях і навіть повітряній кулі. Мрія об’їхати весь світ не залишила туристів і до сьогодні.

Тому ми зібрали для вас важливі поради, які допоможуть реалізувати цю сміливу ідею.

Визначтеся з маршрутом

Для початку придбайте карту світу, і визначте, які країни ви хотіли б відвідати, і як туди можна дістатися.

Підберіть зручний транспорт і заплануйте час відвідування різних точок світу. Приміром, якусь країну можна частково побачити в проміжку між перельотами.

Правильне планування

Пам’ятайте, що поїздка займе досить багато часу, а тому спланувати на кілька місяців вперед все до дрібниць буде неможливо. Адже ніхто не застрахований від непередбачених ситуацій — поганих погодних умов, форс-мажорів з транспортом або здоров’ям.

Тому кращий варіант – планувати на найближчий тиждень. Цього часу буде цілком достатньо, щоб визначитися з перельотом або переїздом в іншу країну і місцях, які ви хочете там відвідати.

Єдиний виняток ‒ якщо збираєтеся побачити весь світ з допомогою авіатранспорту, то квитки потрібно бронювати заздалегідь. Таким чином можна істотно заощадити.

Враховуйте сезон

Кругосвітня подорож однозначно вимагає чималих витрат. А значить, варто звертати увагу на сезонність і свята. У цей час ціни, як правило, суттєво завищені. До того ж, у багатьох європейських країнах під час різдвяних свят не працюють кафе і ресторани, а іноді і супермаркети.

Ще важливо врахувати, що в одній частині світу в запланований вами час може бути літо, а в іншій зима. Це вимагає, як мінімум, підготовки необхідного одягу.

Не забудьте про страховку

Подорож – річ, звичайно, приємна. Але від проблем зі здоров’ям ніхто, на жаль, не застрахований. Тому перед тим, як відправитися дивитися світ, подбайте про страховку. Можна, наприклад, придбати річну, яка діє в будь-якій країні.

Також не зайвим буде консультація епідеміолога, який порадить, які щеплення потрібно зробити.

Валюта

Що потрібно, щоб вберегти себе від крадіжки готівкових грошей і зробити тріп більш простим у фінансовому плані? Оформіть дві-три доларові картки. Покладіть на них різні суми в валюті і візьміть за правило міняти гроші тільки в банках, а картки носити в різних місцях.

Не зайвим буде дізнатися приблизні ціни в містах і країнах, щоб “прикинути”, скільки доведеться витратити.

Майте під рукою карти

Інтернет є не скрізь, а Wi-Fi за кордоном часто буває платним. Тому обзаведіться хорошими offline картами на своїх гаджетах, які завжди зможуть виручити.

Вивчіть мову

Звичайно, ми не маємо на увазі повністю. Але основні фрази країн, в які ви збираєтеся, будуть не зайвими. Якщо боїтеся забути, запишіть або диктуйте на телефон.

Так ви зможете попросити про допомогу або дізнатися необхідну вам інформацію. Адже англійську знають далеко не скрізь і не всі, як думають недосвідчені туристи.

Документи

Переконайтеся в дійсності паспорта на весь період подорожі, а також наявності чистих сторінок для віз. Останні варто оформляти заздалегідь, щоб не потрапити в неприємну ситуацію з відмовою перед самим виїздом.

У першу чергу потрібно подавати документи до представництва, де отримати візу найскладніше. Навіть якщо отримаєте відмову, будете мати час змінити маршрут.

Речі

Взяти з собою все, що необхідно, практично неможливо. Особливо, якщо ви відправляєтеся в навколосвітню подорож з сім’єю. Тому краще почати з країн з більш прохолодним кліматом, щоб потім відправити теплі речі додому.

Тепер ви знаєте, як організувати сімейну навколосвітню подорож. Залишилося тільки набратися сил і сміливості, щоб зробити перший крок.

Дата публікації: 21.03.2019 img Поділитися