Як правильно готуватись до проведення вакцинації

Щоб зробити вакцинацію максимально безпечною, необхідно правильно підготувати дитину до щеплень. При правильній підготовці ризики виникнення побічних реакцій скорочуються в кілька разів. Як підготувати дитину до щеплення, ми розповімо далі.

3 місяці – це термін, коли припиняють своє існування антитіла, що дісталися малюку від мами. 3 місяці – це візит до поліклініки. Обхід лікарів-фахівців. 3-4 черги до кабінету лікаря. Дитина при цьому постійно перебуває в коридорі поліклініки, тобто там, де вірогідність зустрічі з хворим однозначно вища середньостатистичної. Після того, коли всі лікарі скажуть, що малюк здоровий і йому можна проводити щеплення, настане час останньої черги – до кабінету щеплень. І дитина отримує щеплення. Його проводять саме того дня, коли вона мала, щонайменше, 20 контактів з незнайомими людьми. А через два дні почнеться кашель і з’явиться температура. А винним буде щеплення.

Тому, вкрай небажано робити щеплення тоді, коли є сильний ризик захворіти. А таким днем якраз і є день відвідин поліклініки.Радимо вам розмежовувати в часі походи по чисельних кабінетах і щеплення.

Обійшли фахівців, всі дали добро. Чудово. Повернулися додому, пам’ятайте, що інкубаційний період більшості ГРВІ не перевищує 2 дні. Якщо через 2 дні малюк здоровий, можна і на щеплення збиратися.

Не можна робити щеплення в незвичних, нестандартних для дитини кліматичних умовах. Якщо на вулиці сильна спека, а кондиціонера немає в наявності або він не працює – цілком можна зачекати.

Не бажано безпосередньо перед і після щеплення (2 дні до, 3 дні після) «шукати» дитячі інфекції, відвідуючи без необхідності багатолюдні місця і запрошуючи гостей.

Якщо в сім’ї є хворі застудними або інфекційними кишковими захворюваннями – робити поки що здоровій дитині щеплення, м’яко кажучи, неправильно.

Проте для дитини першого року життя реальний ризик захворіти пов’язаний не з хворим членом сім’ї, а з походом до поліклініки.

Проте однієї черги – безпосередньо до кабінету щеплень – вам уникнути не вдасться. Тому, якщо є можливість не чекати в коридорі, а зайняти чергу і прогулятись на вулиці – прогуляйтесь. Якщо є можливість посадити до черги когось з дорослих, а самим завчасно до поліклініки не йти – зробіть так. Гуляйте на свіжому повітрі. Підійде черга – покличуть.

У будь-якому випадку, під час перебування в поліклініці постарайтеся дитину своєчасно роздягнути (щоб не спітніла), якщо щеплення припадає на зимову пору року бажано мати при собі один з сольових розчинів у вигляді крапель для введення в носові ходи. Краплі капайте дитині в ніс кожні 15-20 хвилин по 2-3 краплі в кожну ніздрю (реальне зменшення вірогідності ГРВІ).

Відразу після щеплення додому йти вам з малюком не бажано – лікар вас попередить, щоб посиділи в коридорі хвилин 30. Це правильно, але ліпше все-таки протягом години прогулятись на свіжому повітрі поряд з поліклінікою.

Вдома проводити щеплення заборонено інструкцією Міністерства охорони здоров’я України. Пояснюється це тим, що після будь-якої вакцинації може мати місце небезпечна для життя гостра алергічна реакція під назвою анафілактичний шок. У разі виникнення такої реакції в лікувально-профілактичному закладі, де проводилось щеплення, завжди є можливість надати дитині необхідну допомогу.

Розглянувши тему інфікування перед щепленням, звернемо увагу на інфікування після. Це особливо актуальне тоді, коли щеплення проводяться в дитячих колективах. Оптимально, коли щеплення робляться у п’ятницю – тоді попереду два вихідних дні, в колі сім’ї і мінімум контактів з однолітками.

Зберігання вакцин – слабка і одна з якнайменше контрольованих ланок у всьому ланцюжку проблем, пов’язаних з вакцинацією.

Всі вакцинні препарати чутливі до умов зберігання, тому вони повинні транспортуватися та зберігатися виключно в холодильнику. Ви можете або довіряти, або не довіряти медичному працівнику, який проводить щеплення, але ні ви самі, ні цей лікар не знаєте нічого про те, як зберігалася ампула до того, як потрапила до холодильника.

Але, останній етап – зберігання – батьки можуть проконтролювати однозначно. Вакцина повинна бути на ваших очах витягнута з холодильника, після чого її (ампулу, флакон) підігрівають до кімнатної температури (можна у власних руках). Але у будь-якому випадку, ви повинні своїми очима побачити і своїми руками відчути холодну ампулу! Якщо ви прийшли, а вона вже тепла, ви не можете бути упевненим ні в чому, ви не знаєте, скільки часу вона вже знаходиться поза холодильником.

Перед застосуванням будь-яких медичних засобів проконсультуйтеся з лікарем!

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook