Як поводитися, якщо вас вкусив собака

У момент укусу не намагайтеся вихопити руку, а, навпаки, проштовхніть її глибше в пащу собаці. Це послабить хватку, а рана не буде рваною.

Собака, безумовно, друг людини, але буває, що цей друг перетворюється на ворога і нападає. Як правильно поводитися поряд з агресивною собакою і що робити, якщо він вкусив, консультує спеціаліст з цивільного захисту Світлана УСИК.

– Як поводитися поряд з бездомною або агресивною собакою?

– За жодних обставин собаку не можна лякати, кричати на нього, розмахувати руками, намагатися вдарити тощо. Ніколи не дивіться собаці в очі. Пильний погляд у всьому тваринному світі сприймається як виклик, як сигнал до нападу. Від собаки ніколи не можна тікати. Інстинктивно він відразу кинеться доганяти вас.

– Що робити, якщо все-таки пес напав?

– Не втрачайте самоконтролю. У момент укусу не намагайтеся вихопити руку, а, навпаки, проштовхніть її глибше в пащу собаці. Це послабить хватку, а рана не буде рваною. Гострі собачі ікла можуть завдати серйозних пошкоджень. Небезпечне також попадання в рану слини собаки. Адже вона містить безліч бактерій, які починають швидко розмножуватися в місці укусу і призводять до розвитку інфекції. Тому медики рекомендують не намагатися відразу після укусу зупинити кровотечу (якщо, звичайно, вона не дуже сильна). Треба дати слині тварини разом з кров’ю вийти з рани. Потім місце укусу потрібно промити господарським милом (воно допоможе боротися з вірусом сказу), а згодом обробити 3%-ним розчином перекису водню.

– Зазвичай рани припікають йодом, зеленкою або спиртом…

– Їх краще не використовувати, щоб не обпалити відкриті тканини тіла. А ось шкіру навколо рани йодом змазати потрібно, накласти стерильну пов’язку і обов’язково відразу звернутися в лікарню. Навіть якщо ви не сумніваєтеся, що укусив вас щеплений пес, не хворий сказом, нехтувати візитом до лікаря не варто. Тільки фахівець здатний правильно обробити місце укусу, щоб воно не було інфіковане мікробами, за потреби зашити рану, щоб вона краще зросталася і згодом не утворилися некрасиві рубці.

– А якщо вкусив бездомний пес?

– Якщо вас вкусив бездомний собака або його власник не встановлений, доведеться пройти курс ін’єкцій проти сказу. Боятися цього не варто, ті часи, коли потерпілому від зубів собаки робили 40 уколів у живіт, минули. Сьогодні використовують інші препарати і можна обійтися набагато меншою кількістю ін’єкцій. На час вакцинації і протягом шести місяців після неї треба утриматися від вживання спиртних напоїв. Також під час щеплень не можна перевтомлюватися, перегріватися і переохолоджуватися.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook