Як подобатися людям: психологічний практикум

Звичайно, хочеться викликати в людей приємні емоції, подобатися їм. Навіть ті з нас, що стверджують протилежне, насправді лукавлять. Сьогодні ми спробуємо розібратися, що можна зробити, щоб викликати у людей симпатію.

Якщо б усі люди, які оточують нас щодня, складалися тільки з тих якостей, які нам подобаються, ми були б щасливі, безтурботні і відкриті. Однак це неможливо. Навіть сама хороша, цікава і вихована людина кому-небудь та й не сподобається. Але якщо говорити в узагальненому, середньостатистичному сенсі, то більшість людей вище іншого цінують такі якості в оточуючих:

  • Відкритість. Це зовсім не означає, що потрібно кожному зустрічному викладати про себе всі таємниці. Досить бути не зарозумілим, чуйним, вміти слухати і співпереживати, не тримати ні на кого зла.
  • Захопленість. Людина, чимось захоплена, представляє інтерес для спілкування. Не важливо, чим вона любить займатися. Спортом або музикою, читанням або розведенням тварин. Вона завжди може розповісти щось нове, щось, у чому вона розбирається. Проста цікавість, властива переважній більшості людей, притягне до неї нових знайомих.
  • Відповідальність/надійність. Людина, на яку можна покластися, не залишиться без уваги. Звичайно, цю якість не можна миттєво продемонструвати. Тут потрібен час і зусилля. Не давайте обіцянок, якщо не впевнені на всі сто відсотків, що зможете їх виконати. Краще сказати: «Я дуже постараюся». Не видавайте чужих таємниць, не брешіть, не зраджуйте.
  • Почуття такту. Це по-справжньому прекрасна риса, виховавши яку, можна розраховувати принаймні на повагу. Вміння вчасно промовчати, не зачепити іншу людину, згладити незручну ситуацію, не порушити особистого простору – все це безцінні якості, властиві тактовній людині.
  • Чуйність. Кожна людина сприймає свої проблеми набагато гостріше, ніж неприємності інших людей – це природно. І тому з особливим трепетом ставиться до прояву уваги з боку, якщо вона спрямована на її труднощі, переживання й інтереси. Найкоротший шлях до людини – це співпереживання її проблемам.
  • Адекватна самооцінка. Якщо вона надто завищена, людина егоїстична і зарозуміла, вона не зможе здобути популярність у широкого кола людей. Тих небагатьох, кого ця людина зможе до себе наблизити, вона не зуміє назвати справжніми друзями. Але і невпевнена в собі людина, обтяжена багатьма комплексами, часто залишається на самоті. Над виробленням правильної самооцінки можна і потрібно працювати.
  • Охайність. Навіть дуже добра і чуйна людина може відштовхнути від себе, якщо її зовнішній вигляд буде неохайним, волосся засмальцьованими, нігті брудними. Одним з відштовхують факторів також є неприємний запах, який з тих чи інших причин може виходити від людини.

Існує ще чимало позитивних якостей, які допоможуть привернути до себе оточуючих вас людей. Головне, щоб їх прояв було щирим. Іншими словами, не варто вдавати з себе того, ким не є. Одного разу справжня натура покаже себе. Краще спочатку зайнятися роботою над собою і виховати в собі позитивні риси. Тільки в цьому випадку вони зможуть стати частиною вашої особистості і стати вам у пригоді.

У процесі самовиховання ви поступово почнете помічати, що змінюєтеся не тільки внутрішньо. Такі зміни невловимо відбиваються навіть на зовнішності. Існує вислів: «хорошу людину відразу видно». Але як її можна «побачити», якщо вона ще нічого не зробила? Просто внутрішній стан завжди впливає на зовнішній, змінює погляд, вираз обличчя. І люди це бачать, відчувають, тому тягнуться до такої людини. В підсумку ви помітите, що вас оточує безліч людей, велика частина яких відчуває до вас симпатію.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook