підготувати сад

Як підготувати сад до зими: п’ять найважливіших справ до морозів

Від того, як ви підготуєте свій сад до зими, залежить те, як перезимують рослини і який вигляд вони матимуть навесні. Ось що треба встигнути зробити до морозів...

Кінець осені — час підготувати сад до зими, забезпечивши рослинам необхідний захист і поживні речовини для благополучного зимування. У цій статті розглянемо кроки, які допоможуть вашим деревам та декоративним рослинам вистояти холодну пору року — від підживлення і поливу до правильного укриття від морозів.

Що зробити в саду вкінці зими

  1. Підживити. Восени вносять добрива, які допомагають рослинам підготуватися до зими, – це фосфор та калій. Пам’ятаймо, що починаючи із середини літа азотні добрива вносити не можна: вони сприяють росту зеленої маси, і рослини можуть вимерзнути. Вносити фосфорно-калійні добрива слід починаючи з кінця літа до приходу перших справжніх морозів.
  2. Полити. Це дуже важливо! Після того, як листя опаде, але ґрунт ще не замерзне, слід щедро полити кожне дерево. Це захистить від засухи, якщо зима видасться морозною та посушливою, і забезпечить комфортні умови для зимівлі коріння. Якщо ґрунт піщаний, під кожне доросле дерево слід вилити 10-12 відер води. Якщо глинистий – менше води, щоб не нашкодити.
  3. Замульчувати землю навколо стовбура. Для цього згодяться будь-які рослинні рештки: листя, бадилля, хвоя, бур’яни (але без насіння і не пошкоджені хворобами та шкідниками), а також торф, кора. Шар мульчі має бути не менше 8 см, від стовбура слід відступити на 1-2 см. Це збереже вологу і захистить коріння від морозів.
  4. Захистити штамби. Варто побілити стовбури дерев для захисту від морозобоїн. Також можна обмотати світлими капроновими колготками, картоном від коробок, мішками з-під картоплі, садовими бинтами або агроволокном. Це також захистить штамби від гризунів, зайців. Детальніше про це читайте тут: Як підготувати молоді дерева (саджанці) до зими: утеплення стовбура, коріння, захист від гризунів.
  5. Захистити декоративні рослини. Хвойні варто зв’язати, щоб гілки не поламалися під вагою снігу. А теплолюбні рослини та молоді саджанці потрібно вкрити. Укриття потрібно робити широким, покласти утеплювач (компост, листя, рослинні рештки тощо), поставити каркас та обмотати агроволокном, але обов’язково залишити продухи.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook