Дослідники із Тсуруми, університету в японській Йокогамі, виявили, що вживання простого «живого» йогурту, богатого Streptococcus thermophilus і Lactobacillus bulgaricus (латинські назви бактерій), зменшує рівень сульфіду водню, що є головним складовим неприємного запаху з рота.
Дослідники дали двадцяти чотирьом добровольцям однакові інструкції з гігієни ротової порожнини, дієти й уживанню медикаментів. Добровольців попросили утриматися від уживання йогурту й іншої їжі, що містить стрептококи й лактобацили протягом двох тижнів. Після цього дослідники взяли зразки слини й нальоту з рота добровольців для виміру рівня бактерій, що викликають поганий запах, у тому числі – сульфіду водню.
Протягом друго етапу дослідження добровольці двічі на день вживали по 90 грам йогурту протягом шести тижнів. Результати засвідчили: до кінця шостого тижня рівень сульфіду водню впав на 80% у порівнянні зі зразками, відібраними в добровольців із неприємним подихом.
Додаткові дослідження показали, що наліт на зубах, хвороба ясен і гингвит були значно зменшені протягом періоду вживання йогурту. Тобто, види бактерій, що утворюють поганий запах, можуть бути замінені «корисними» видами бактерій з кефіру чи йогурту.
Доктор Нигел Картер, виконавчий директор «Британської асоціації здоров’я зубів», підсумував результати досліджень японських вчених власною практикою: «Ми вже давно звертаємо увагу людей на несолодкі йогурти як здорову їжу. Приємно чути, що в цьому є користь для порожнини рота».
Стоматологи застерігають: часте вживання їжі, багатої цукром, є причиною гниття зубів, що спричиняє дискомфорт і болючі відчуття. Тому кефір та йогурт на десерт – здорова альтернатива цукеркам й шоколаду.