Вазони Садиба

Як організувати полив вазонів під час відпустки

Якщо ви їдете з дому більш ніж на тиждень, а поливати вазони за вашої відсутності нікому, ця стаття стане вам у пригоді! 

Якщо ваші вазони нікому поливати у час вашої відсутності, відрядження або відпустки, є спосіб зберегти рослини. Організувавши додаткове зволоження, вони можуть цілком комфортно прожити два тижні навіть більше.

 • Насамперед вазони треба дуже добре полити. Найкраще – методом занурення земляної грудки у воду.
 • Вазони потрібно зняти з підвіконня у більш затінене і прохолодне місце, наприклад, поставити на підлогу.
 • Зрізати з рослин всі квіти та бутони, щоб зменшити споживання вологи.
 • Вазони потрібно поставити щільно один біля одного. Так створиться підвищена вологість.
 • Бажано поставити рослини в один великий піддон, насипавши на дно керамзиту та поливши його водою.
 • Зверху ґрунт у горщиках можна вкрити зволоженим мохом сфагнумом або просто мокрими зіжмаканими газетами.
 • Максимально збереже вологу ковпак (тепличка) з плівки поверх усіх вазонів.
 • Забуваєте поливати вазони? Посадіть кактуси

Для вазонів також можна організувати крапельний полив. Існує кілька ефективних способів.

 1. Наповнити пет-пляшки водою, зробити у корку малесенький отвір, перевернути догори дном і розмістити над вазоном, щоб вода повільно крапала на ґрунт. Можна для цього використати медичну крапельницю. Вона зручна тим, що має довгу трубку та регулятор інтенсивності подачі води. Або ж придбати спеціальний наконечний для пляшки з регулятором для крапельного поливу.
 2. На ринку з’явилися промислові системи крапельного поливу для кімнатних рослин. Вони досить прості в експлуатації: колбу потрібно наповнити водою і поставити вище рівня вазонів. У воду опустити один край трубочки, а інший застромити у ґрунт.
 3. За принципом крапельного поливу, описаного у попередньому пункті, можна організувати полив за допомогою шнурівок або бинтів: один край опустити у воду, а інший – у землю. Наприклад, у п’ятилітровій пластиковій пляшці (будь-якої форми) на висоті 20 см по колу просвердлити отвори діаметром 8 мм (6-8 дірочок). Налити воду до рівня отворів, кришку щільно закрутити. В отвори просунути кінці мотузки, довжиною 50 см, попередньо добре змочивши їх водою, а інші кінці опустити в горщики, піднявши бутель на 10-15 см вище за рівень ґрунту. 6-8 горщиків такий бутель поливає 10-12 днів.
 4. Добре себе зарекомендували капілярні мати – килимки, виготовлені з гігроскопічного матеріалу, який добре утримує вологу. Його потрібно розстелити на будь-якій поверхні, опустивши один край у ємкість з водою. А зверху поставити вазони. Не забудьте під килимок застелити плівку, щоб не зіпсувати підлогу або меблі!
 5. Існують готові піддони для автополиву рослин за допомогою капілярних матів. Вони складаються з глибокого зовнішнього піддона, внутрішнього піддона і капілярного килимка. У зовнішній піддон треба налити воду, вставити в нього внутрішній піддон, застелений килимком, а на нього – поставити рослини. Килимок буде тягнути воду з піддона і віддаватиме її рослинам. Виробники обіцяють, що таким чином рослини зможуть пережити до двох тижнів вашої відсутності.
Дата публікації: 28.07.2021 img Поділитися