Забуваєте поливати вазони? Посадіть кактуси

Кактуси - одні з найпопулярніших вазонів. Існує багато різновидів, які дивують своїм зовнішнім виглядом і неймовірно красивим цвітінням. Ми розповімо, як правильно вирощувати це диво природи.

Кактуси можна розділити на два види: пустельні і лісові. Перші люблять відкрите яскраве сонце. Оптимальним для таких видів є південні вікна.

Такі кактуси потребують мінімального поливу. Влітку 1 раз на місяць, взимку раз на 2-3 місяці. До таких кактусів відносяться:цереус перуанський, ехінопсіс, апорокактус плетеподібний, еспола шерстиста, ехінокактус Грусона, хамецереус Сильвестра, астрофітум козерогий, опунція, нотокактус, ребюція карликова, перескія та ін. Всі ці види при правильному догляді добре цвітуть і в домашніх умовах.

Лісові ж кактуси добре розміщувати на східних і північних вікнах. Вони віддають перевагу півтіні, відкритим сонячним променям. Але зимовий полив їм також варто обмежити. До них відносяться: зігокактус (декабрист), епіфіллум, ріпсалідопсіс. Іноді люди роблять велику помилку. Купуючи дорогі, рідкісні сорти кактусів люди не враховують особливості догляду за ними, і, на жаль, рослина гине.

Догляд за кактусами не дуже складний, але потрібно стежити за кількома критеріями. Потрібно стежити за температурою навколишнього середовища і вологістю повітря. Якщо кактуси знаходяться на північній стороні, це особливо стосується пустельних сортів, їм потрібно додаткове освітлення. Оптимальна температура 18-20 градусів влітку і 15 градусів взимку. Лісовим рослинам потрібна хороша вологість.

Кактуси дуже люблять хорошу вентиляцію. Вона може бути природною в літній час, штучною – в холодний період. Деякі садівники успішно вирощують кактуси в акваріумах або під ковпаками.

Головне – не допустити росту кактуса в зимовий період, для цього треба дотримуватися температурного режиму і скоротити полив. А навесні пару раз в місяць обприскувати теплою водою.

Пересаджування кактусів

Пересаджування найкраще робити в період росту, у квітні. У горщику обов’язково має бути отвір, а на дні лежати дренаж. Грунт краще брати: листовий, дерновий і пісок (1:1:2). Молоді рослини пересаджують щорічно. Старі згнилі корінці обрізають.

Розмноження кактусів

Більшість кактусів розмножується живцями. Навесні з рослини зрізають «діток». Присушують 5-7 днів. Наверх горщика насипають шар річкового піску. Потім садять у вологий пісок на глибину 1-1,5 см

Шкідники і хвороби кактусів

Найбільш частою хворобою у кактусів є ураження гниллю. Це відбувається через перезволоження коренів. Також на них нападають паразити такі як: попелиця, борошнистий червець, павутинний кліщ.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook