Якщо ваші вазони нікому поливати у час вашої відсутності, відрядження або відпустки, є спосіб зберегти рослини. Організувавши додаткове зволоження, вони можуть цілком комфортно прожити два тижні навіть більше.
- Насамперед вазони треба дуже добре полити. Найкраще – методом занурення земляної грудки у воду.
- Вазони потрібно зняти з підвіконня у більш затінене і прохолодне місце, наприклад, поставити на підлогу.
- Зрізати з рослин всі квіти та бутони, щоб зменшити споживання вологи.
- Вазони потрібно поставити щільно один біля одного. Так створиться підвищена вологість.
- Бажано поставити рослини в один великий піддон, насипавши на дно керамзиту та поливши його водою.
- Зверху ґрунт у горщиках можна вкрити зволоженим мохом сфагнумом або просто мокрими зіжмаканими газетами.
- Максимально збереже вологу ковпак (тепличка) з плівки поверх усіх вазонів.
-
Для вазонів також можна організувати крапельний полив. Існує кілька ефективних способів.
- Наповнити пет-пляшки водою, зробити у корку малесенький отвір, перевернути догори дном і розмістити над вазоном, щоб вода повільно крапала на ґрунт. Можна для цього використати медичну крапельницю. Вона зручна тим, що має довгу трубку та регулятор інтенсивності подачі води. Або ж придбати спеціальний наконечний для пляшки з регулятором для крапельного поливу.
- На ринку з’явилися промислові системи крапельного поливу для кімнатних рослин. Вони досить прості в експлуатації: колбу потрібно наповнити водою і поставити вище рівня вазонів. У воду опустити один край трубочки, а інший застромити у ґрунт.
- За принципом крапельного поливу, описаного у попередньому пункті, можна організувати полив за допомогою шнурівок або бинтів: один край опустити у воду, а інший – у землю. Наприклад, у п’ятилітровій пластиковій пляшці (будь-якої форми) на висоті 20 см по колу просвердлити отвори діаметром 8 мм (6-8 дірочок). Налити воду до рівня отворів, кришку щільно закрутити. В отвори просунути кінці мотузки, довжиною 50 см, попередньо добре змочивши їх водою, а інші кінці опустити в горщики, піднявши бутель на 10-15 см вище за рівень ґрунту. 6-8 горщиків такий бутель поливає 10-12 днів.
- Добре себе зарекомендували капілярні мати – килимки, виготовлені з гігроскопічного матеріалу, який добре утримує вологу. Його потрібно розстелити на будь-якій поверхні, опустивши один край у ємкість з водою. А зверху поставити вазони. Не забудьте під килимок застелити плівку, щоб не зіпсувати підлогу або меблі!
- Існують готові піддони для автополиву рослин за допомогою капілярних матів. Вони складаються з глибокого зовнішнього піддона, внутрішнього піддона і капілярного килимка. У зовнішній піддон треба налити воду, вставити в нього внутрішній піддон, застелений килимком, а на нього – поставити рослини. Килимок буде тягнути воду з піддона і віддаватиме її рослинам. Виробники обіцяють, що таким чином рослини зможуть пережити до двох тижнів вашої відсутності.
Post Views: 39