Город Садиба

Чим обробити ґрунт на городі і в теплиці, щоб назавжди позбутися фітофтори

Ось якими препаратами треба обробити город восени…

Всі дачники знають таке підступне захворювання, як фітофтора, яке губить врожаї томатів. Здається, що ніякі засоби не допомагають, і кожен рік боротьба за урожай починається спочатку. Однак не варто впадати у відчай, адже деякі дачники зуміли перемогти це захворювання на своєму городі. Спробуємо перейняти їх досвід і назавжди позбутися фітофтори, інформує Ukr.Media.

Як і будь-яку іншу хворобу, фітофтору легше попередити, ніж потім терміново вживати заходів, щоб врятувати урожай. Тому найголовніше — це проведення дезінфекції ґрунту. Багато хто робить таку обробку восени і навесні до висаджування розсади за допомогою мідного купоросу.

На наш погляд, більш ефективним і нешкідливим для ґрунту і рослин засобом є надоцтова кислота. Зробити її самостійно дуже легко. Щоб обробити 5-6 грядок в теплиці, слід придбати 1 літр 3%-ного перекису водню і 5 літрів 9%-ного оцту. У спеціальній ємності перемішати оцет і перекис водню і залишити в теплому і темному приміщенні приблизно на тиждень. Після цього можна розводити 1 стакан отриманої рідини у відрі води і поливати ґрунт на грядках.

Така обробка ефективніша інших тим, що отримана органічна кислота не накопичується в ґрунті і не окислює його, а через 2 тижні розкладається на воду, кисень і оцтову кислоту. Кислота абсолютно нешкідлива для ґрунту і рослин і водночас знищує величезну кількість шкідливих мікроорганізмів. Досить провести лише весняну дезінфекцію ґрунту.

Після обробки ґрунту потрібно накрити грядки спеціальною прозорою плівкою, щоб вийшов парниковий ефект і ґрунт швидше прогрівся. Через тиждень приходить час заселяти ґрунт спеціальним ґрунтовим грибком — триходермою. Найкраще виростити її самостійно з препаратів, які спеціально продаються. Живі мікроорганізми, що входять до складу цього ґрунтового грибка, активно пригнічують фітофтору та інші ґрунтові інфекції, покращують імунітет рослин.

Теплиці потрібно утримувати в чистоті, для цього двічі (навесні і восени) ретельно промивати всі деталі конструкції і знезаражувати за допомогою обприскувача. Обробляти теплиці можна спеціальними засобами для дезінфекції, які не містять у своєму складі хлору. Температура повітря при обробці повинна бути не нижче 5°C.

Теплиці повинні постійно провітрюватися. Не страшно, якщо овочам злегка прохолодно. Якщо температура не нижче 12°C, то двері теплиці мають бути відкриті. При нижчих температурах потрібно відкривати хоча б кватирку, щоб у теплиці не накопичувалася волога.

Фітофтора дуже любить вологий ґрунт, тому полив повинен бути організований таким чином, щоб зволоженого ґрунту і випарів було як можна менше. Найбільш ефективний крапельний полив. Якщо немає можливості придбати магазинну конструкцію для крапельного поливу, можна вкопати в ґрунт пластикові пляшки з дірочками і періодично наповнювати їх водою.

Однією з обов’язкових умов профілактики фітофторозу є мульчування грядок. Можна використовувати солому, тирсу або суху траву. Шар мульчі буде надійно перекривати хвороботворним спорам можливість потрапити з ґрунту на листя овочевих культур.

За тепличними рослинами потрібно регулярно спостерігати. Якщо виявиться, що триходерма вже не справляється і починають з’являтися заражені фітофторою ділянки, значить, пора переходити до хімічних фунгіцидів. При цьому все одно не переставати заселяти ґрунт триходермою. Якщо захворювання почне поширюватися, то слід обробляти фунгіцидами грядки приблизно 2 рази на місяць.

Дата публікації: 08.09.2021 img Поділитися