Як очистити кухонну витяжку від жиру

Чистка кухонної витяжки – це процес досить складний і трудомісткий. Однак з ним доводиться стикатися багатьом домогосподаркам, адже витяжка є пристроєм, який досить швидко забруднюється. Ось кілька способів чистки витяжки на кухні. Залежно від рівня забруднення, ви зможете обрати найбільш підходящий для себе варіант.

Як почистити фільтр?

Як правило, особлива складність полягає у чистці фільтра. Однак, незважаючи на всі складності цієї процедури, її необхідно періодично проводити, інакше ефективність роботи витяжки значно знизиться. Це пов’язано з тим, що в результаті засмічення фільтри починають пропускати набагато менше повітря через свої отвори, в результаті цього циркуляція повітряних потоків зменшується.

Фільтр в більшості випадків має круглу форму, що спрощує його чистку. В старих витяжках зустрічаються фільтри інших форм (наприклад, прямокутні касетного типу), що ускладнює промивку. Для початку дістаньте фільтр і оцініть ступінь його забруднення. Зрозуміло, якщо витяжка нова, ступінь забруднення низька, а отже її буде зовсім легко відчистити. Для цього потрібно всього лише промити фільтр в гарячій воді з миючим засобом.

Для чистки витяжки з застарілим жиром та брудом існує декілька способів. Якщо забруднення фільтра не надто серйозне, можна скористатися найпростішим методом: Перш ніж чистити витяжку на кухні, помістіть фільтр в гарячу воду з миючим засобом. Після того, як забруднений фільтр деякий час відмокне у воді, декілька раз протріть забруднену деталь губкою або шматком негрубої тканини. Якщо після ретельного чищення своїми руками фільтр залишився таким же брудним, пора переходити до більш кардинальних заходів.

У разі, якщо вищеописані заходи не дали бажаного результату, можна вдатися до невеликих хитрощів:

Перш ніж відмити витяжку на кухні, наберіть в об’ємну каструлю води, покладіть в неї мило (бажано господарське) і додайте кілька ложок соди, покладіть фільтр, закип‘ятіть.

Порада: якщо фільтр не поміщається в тару, то можна прокип’ятити його частинами, тобто спочатку одну сторону, потім іншу.

Кип’ятити потрібно протягом 5-10 хвилин, після чого фільтр слід залишити в розчині на декілька годин. Таким чином обробіть усі сторони фільтру. Такого роду чистка витяжки на кухні дозволяє прибирати застарілі шари жиру. Однак далеко не завжди вона ефективна. Часом доводиться вдаватися до інших методів.

Якщо ви не уявляєте, як очистити витяжку на кухні від жиру, що не відмивається звичними способами, у вас є як мінімум два виходи. По-перше, можна зробити наступне: полити фільтр засобом для очищення водостоків. Якщо є раковина з нержавіючої сталі, то можна налити в неї воду і додати туди цей засіб. При цьому перед чисткою уважно ознайомтеся з інструкцією, оскільки не всі засоби можна використовувати в гарячій воді, а з деякими можна працювати лише в захисних рукавицях.

Існують засоби, які можна використовувати тільки при низьких температурах та без контакту з іншою побутовою хімією. Мабуть, найвідоміший на сьогоднішній день засіб – це знайомий з дитинства «Кріт».

Одягніть гумові рукавички, після чого акуратно опустіть фільтр в попередньо приготовлений розчин. Через 5-10 хвилин від жиру не залишиться і сліду. Дана методика дозволяє досить ефективно очищати жирові освіти, однак її не можна використовувати занадто часто, так як лужні речовини знищують металеву структуру фільтра. У зв’язку з цим виникає потреба в більш щадящому способі.

Можна відчистити фільтр за допомогою засобів для промивання зливних труб, ціна яких значно менше. Для цього зробіть наступне: покладіть фільтр в будь-яку посудину, посипте його миючим засобом (в більшості випадків він продається у вигляді гранул), акуратно полийте гарячою водою. В результаті повинна з‘явитися бурхлива хімічна реакція. Потримайте фільтр в такому положенні протягом 10 хвилин, потім максимально акуратно злийте розчин в унітаз.

Важливо! Старі фільтри небезпечно промивати лужними розчинами, так як вони досить серйозно руйнують металеві покриття. Ось і все, фільтр сяє і блищить. Далі потрібно очистити безпосередньо саму витяжку.

Як очистити витяжку?

Для цього скористайтеся спеціальним миючим засобом для посуди. Потрібно розвести 1 чайну ложку засобу для миття посуду (наприклад, Faіry) в літрі гарячої води. Даним розчином промийте всю поверхню витяжки.

Порада: для того, щоб не залишалися смуги на поверхні, слід протирати сталь уздовж. 

І наостанок кілька порад, що дозволять продовжити час експлуатації вашого кухонного пристрою: процес установки витяжки, заміни фільтрів має проводитися виключно професіоналами. Ніколи не залишайте увімкненим газ, якщо на плиті ви нічого не готуєте. Прямий вогонь може розплавити пластикові елементи витяжки. Чистити витяжку можна лише тоді, коли вона виключена з електричної мережі. Очищати фільтр потрібно не рідше, ніж раз на 2 місяці.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook