Дім Садиба

Як легко та швидко попрасувати тюль з різних тканин

Прасувати тюль після прання не завжди просто. Усе залежить від того, з якої тканини його виготовлено. Кожну тканину треба прасувати інакше.

Правила крохмалення тюлі

Якщо тюлі з натуральної тканини, то її необхідно крохмалити.

Розчиніть 2 ст. л. картопляного крохмалю в 1 склянці води. Додайте до цієї суміші півлітра окропу та перемішайте, щоб утворилась прозора однорідна рідина.

Розчиніть її у теплій воді, замочіть тюлі чи інші речі та залиште на 15 хвилин. Потім все відіжміть та розправивши висушіть на повітрі. Прасуйте тюлі, злегка вологими.

Прасування бавовняної та льняної тюлі

Таку тканину не віджимають після прання, щоб можна було її добре випрасувати. Краще її відразу ще вологою повісити на карниз, щоб вона під власною вагою змогла випрямитися. Прасують таку тканину  вологою, при температурі 100 градусів, з виворітної сторони через марлю.

Прасування синтетичної тюлі

Цю тканину потрібно, обов’язково прасувати з виворітного боку та через зволожену тканину. Сама тюль повинна бути вологою, температуру на прасці встановлюють 110-120 градусів. Починати потрібно з невеликого шматка, щоб визначити потрібну температуру прасування.

Прасування гардини з легкої органзи

Цю тканину, дуже важко випрасувати. По-перше, поверхня праски повинна бути чистою та гладенькою. Прасують органзу абсолютно сухою, поклавши на неї папір. Вибирати на прасці функцію «пар» не можна, щоб вона не пішла хвилями.

Дата публікації: 22.01.2021 img Поділитися