Як говорити з дитиною про це

Від запитань, звідки беруться діти, батьки зазвичай ніяковіють. Як правильно говорити про ЦЕ, консультує дитячий психолог.

Батькам буває дуже складно правильно і грамотно відповідати на такі відверті запитання дітей, як звідки беруться діти, що таке інтим і подібні. І ще складніше не зніяковіти, не почервоніти і залишатися спокійним під час такої розмови. Як розмовляти з дітьми про це, консультує дитячий практичний психолог Ольга КРАМАРЕВИЧ.

1. Тільки правда! Не придумуйте казок про лелек і капусту, якщо хочете зберегти довіру у стосунках з дитиною і якщо не хочете, щоб малюк згодом почав шукати інформацію з інших джерел (вулиця, інтернет тощо). Єдино правильна відповідь: «Я тебе народила» або «Ми з татом тебе народили».

2. Відповідайте мовою, зрозумілою дитині (залежно від віку). 3-річному малюку скажіть: «Я тебе народила», «Ти жив у животику у мами, а потім з’явився на світ». Старшим діткам розповідайте, називаючи речі своїми іменами та зважаючи на те, що дитина уже знає.

3. Видавайте інформацію порціями. Не поспішайте з деталями і глибокими поясненнями, поки дитина сама не уточнить те, що її цікавить. Малюку може бути достатньо вашої відповіді «Я тебе народила». Не заглиблюйтеся в подробиці, поки дитина сама не запитає. Продовжуйте потрошки видавати інформацію. Дитині потрібен час, щоб переварити почуте. Малюк сам запитає вас, коли освоїть те, що вже почув.

4. Називайте речі своїми іменами. Частини людського тіла мають свої назви. Пеніс, вагіна – не соромтесь вживати їх з дітками від 5 років. Дитина повинна зрозуміти, що це не жарти, а досить серйозні теми.

5. Якщо не знаєте, що відповісти, так і скажіть! Попросіть дати вам кілька годин часу, щоб зібратися з думками і сформулювати відповідь. Підготуйтеся й обов’язково поверніться до цієї розмови, навіть якщо малюк уже забув.

6. Не забудьте наголошувати на тому, як сильно любили мама з татом одне одного, перш ніж захотіли синочка/дочку. І люблять до цього часу!

7. Якщо вам соромно, ніяково, незручно, дайте почитати книгу або почитайте її разом. Але дуже важливо перш ніж запропонувати книгу дитині, ознайомитися з нею самому.

Які саме книги про секс варто дати прочитати дитині, знайдете тут.

Щоб подолати зніяковілість, спробуйте розповідати так, ніби це урок анатомії для малюка (робіть поправки на вік).

8. Пам’ятайте, що краще дитина дізнається від вас про всі інтимні подробиці, ніж знайде відповіді з інших, не зовсім прийнятних, джерел!

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook