Як боротися з панікою за допомогою правильного дихання

Коли людина панікує, слова "не переживай" - не допомагають. Але організм можна “обманути” і заспокоїти. Допомагає правильне дихання.
На занятті з домедичної допомоги та як справлятись з панікою розповіла Любава Казмірчук у Центрі реабілітації учасників бойових дій міста Луцьку
Оксана Федорук поділилася кількома тезами, як приборкати паніку, що будуть корисними багатьом у цей непростий час.
Паніка і тривога виникає тоді, коли мозок не може контролювати ситуацію. І просто “не переживай” – тут не працює. Але його можна трохи “обманути”. Насамперед можемо контролювати своє дихання. Коли “накриває”, потрібно переключити свою увагу на нього.
  • Вдихати носом (рахувати від 1 до 3), видихати ротом довше (рахувати 1-6).
  • Дихання “квадрат”: вдихати на 1-2-3-4, затримувати дихання на 1-2-3-4, видихати на 1-2-3-4, знову затримувати дихання на 1-2-3-4, повторювати кілька разів.
  • Під час дихання можна покласти три пальці на точку трохи нижче пупка.
  • Якщо біля вас є близька людина, можна, щоб вона обняла вас ззаду, чотири пальці під пахвами, великий палець на ребрах – ви в той час робите вдих 3 сек, видих – 6 сек. Можна закрити очі. Дуже дієво заспокоює, ви ніби фізично відчуваєте підтримку ззаду.
  • Потрібно повернути відчуття в тіло – постукати себе по руках, грудній клітці, потупати ногами, відчути опору під ногами, випити теплої води, поспівати.
І не забувайте фільтрувати інформацію, обмежити соцмережі до мінімуму, кожен раз запитувати себе – ця інформація правдива чи ні?
Якщо є можливість, зайнятися рутинною роботою (прибирати, готувати їсти і т.д.), концентруватися тільки на цій дії. Турбуйтеся про близьких.
Є така версія, що червона помада з’явилася під час І світової війни, бо жінкам хотілося відчувати себе жінками навіть у важкий час війни. Навіть у час війни життя йде далі.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook