Реальна історія про співзалежність
Ірина та Сергій одружилися досить зрілими людьми. Жінці було 35 років, її обранцю – 40. На той час вони мали стабільну роботу з хорошою зарплатою. Спочатку стосунки в парі складалися благополучно. Але Ірина настільки прагнула стати ідеальною дружиною, що почала робити дурниці. Жінка відмовилася від занять у фітнес-центрі і від курсів англійської. Весь вільний час присвятила домашнім клопотам. Освоювала рецепти різних страв. І намагалася якнайкраще облаштувати будинок. Ірина втомлювалася від цих турбот. Але вірила, що чоловік цінує її зусилля. Одного разу Ірина та Сергій пили чай. Жінка приготувала для чоловіка бутерброди. Але він від них відмовився. Ірина наполягала, щоб чоловік спробував хоч трохи. Нарешті, Сергій не витримав.
І сказав дружині, що так далі тривати не може. Він зізнався, що сумує за тим часом, коли у кожного були особисті інтереси. І дружина не перетворювалася на рабиню. Почувши ці слова, Ірина спочатку засмутилася. Але потім заспокоїлася і зрозуміла, що їй дійсно варто змінитися. Як каже сама Ірина: “Я намагалася стати ідеальною дружиною, але одна фраза чоловіка навчила мене цінувати себе”. Жінка повернулася на курси англійської і знову стала займатися спортом. Ірина не кинула домашні обов’язки. Але вже не займалася побутовими питаннями з таким фанатизмом. А в її стосунках із чоловіком знову запанувала гармонія.
Чим загрожує залежність від партнера?
Здавалося б, жінка, яка вирішила розчинитися в чоловікові і робить все заради цього, відчуває щастя.
Вона викликає в оточуючих повагу і захоплення. Насправді ситуація виглядає по-іншому. Причини, за якими залежність від партнера небезпечна для жінки, полягають в наступному:
- Людина, яка розчинилась в іншій, стає емоційним паразитом.
Така особистість використовує ті механізми регуляції власних емоцій, які притаманні дітям. Однак приблизно з 5 років діти вчаться заспокоювати себе самостійно. Цей навик не менш важливий, ніж дотримання правил особистої гігієни. Співзалежна людина очікує, що партнер буде вирішувати її проблеми, заспокоювати, підбадьорювати. Така установка псує відносини.
- Втрачене здоров’я.
Невміння регулювати власні емоції призводить до депресивного стану, нападів паніки. Організм реагує на постійну напругу. Це відбивається на самопочутті.
- Відсутність гармонії.
Баланс – основа щастя. Дисгармонія призводить до розчарування. Жінка, яка розчинилася в партнері, постійно має потребу в ньому, боїться втратити джерело емоційної енергії.
- Нездорова модель поведінки передається у спадок.
Дивлячись на те, як складаються стосунки між мамою і татом, діти формують у себе певні уявлення. Неправильне спілкування чоловіка і дружини один з одним створює у нащадків спотворений образ сім’ї.
Способи вирішення проблеми
Що робити, якщо ви відчуваєте, що розчинилися в чоловікові, як вийти із ситуації і не допустити негативних наслідків?
- Треба пам’ятати, що кожна людина гідна щастя. Співзалежність – сурогат благополуччя. Вона приносить тільки негативні емоції.
- Жінці слід спробувати залишити чоловіка в спокої.
- Не варто контролювати і критикувати партнера. Не треба забувати про те, що у стосунках ніхто нічого нікому не зобов’язаний.
- Жінці слід знайти можливість самореалізації. Це, перш за все, захоплення. Чоловікам подобаються жінки, у яких є хобі.
- Не варто забувати про власне коло спілкування. Не треба відмовляти собі у зустрічах з подругами.
- Не треба забувати про фізичну активність. Спорт покращує самопочуття, фігуру і настрій.
- Жінці слід знаходити для себе джерела радості. Навіть якщо у неї не дуже гарний настрій. Можна слухати приємну музику, радувати себе улюбленими стравами і хорошими фільмами. Знаходити щастя в дрібницях і уникати контактів з токсичними особистостями.
- Заміжнім дамам слід ділити побутові обов’язки з чоловіком. При необхідності звертатися за допомогою до родичів, запросити няню.
Самодостатня, поважаюча себе жінка завжди точно знає, що їй потрібно і не готова погоджуватися на менше, ніж заслуговує. Цінуйте себе, жінки! І не слухайте нікого. Все буде у вас добре.