Черговий епізод подкасту «Вже вечір вечоріє: підпілля УПА» радіо CID FM присвятило Василю Куку. Він – один з небагатьох, хто не лише боровся за свободу України зі зброєю в руках у роки Другої світової війни та після неї, але й встиг побачити незалежну українську державу, що постала з 1991-го року. Василь Кук став останнім командиром УПА.
«Українська повстанська армія в історичному підсумку перемогла, бо тієї держави, проти якої вона боролася, вже нема і ніколи не буде», – Василь Кук.
Василь Кук – один з найвищих керівників національно-визвольної боротьби
Василь Кук – український військовий діяч, один із керівників українського національно-визвольного руху, генерал-хорунжий, командир УПА-південь, 2-й Голова Генерального Секретаріату УГВР (1950–1954), головнокомандувач УПА з 1950 до 1954 року (після загибелі Романа Шухевича). 1954 року узятий у полон військами МДБ СРСР та без вироку суду провів у в’язницях 6 років. В останні роки свого життя мешкав у Києві.
Від Президента України Леоніда Кучми Василь Кук відмовився взяти звання «Герой України». Пояснив, що не може взяти таку нагороду, коли армії, якою він командував, на державному рівні не визнано визвольною.
Василь Кук до кінця життя був дуже активною і сучасною людиною. Багато зустрічався з молоддю, писав, вільно володів комп’ютером і активно користувався Інтернетом. Ще за життя Василь Кук став Символом незламності і перемоги, символом подвигу в ім’я України.
Він відійшов у Вічність 9 вересня 2007 року. За заповітом, похований у рідному селі Красне на Львівщині. Через три роки, 12 вересня на батьківщині останнього головнокомандувача УПА був урочисто відкритий пам’ятник Василю Куку.
Випуск про Василя Кука можна почути в ефірі CID FM, а також на популярних подкаст-платформах. https://linktr.ee/upa80
«Вже вечір вечоріє: підпілля УПА» – подкаст та радіопрограма про Українську повстанську армію. 20 випусків присвячені відомим історичним постатям і розповідають правду про єдиних борців за незалежність України у часи Другої світової та подальші роки. Проєкт «Вже вечір вечоріє: підпілля УПА» реалізовується за підтримки Українського культурного фонду.
Радимо також прочитати:
- «Вже вечір вечоріє»: подкаст про останнього розстріляного в СРСР бандерівця
- Убили коробкою цукерок: подкаст про Євгена Коновальця