Міряти артеріальний тиск теж потрібно вміти.
Вимірюйте його мінімум 2–3 рази на тиждень та обов’язково при погіршенні самопочуття. У разі, якщо відмічаєте тенденцію до вищого артеріального тиску, ніж 140/90 мм рт. ст., або ж навпаки тиск часто є меншим за 90/60 мм рт. ст., необхідно звернутися до лікаря.
* Вимірюйте артеріальний тиск у спокої (після 5 хв відпочинку). Після їжі, споживання міцного чаю, кави, куріння вимірювати АТ бажано лише через 30 хв. Також потрібно виключити прийом медикаментів, що впливають на роботу серцево-судинної системи, за дві години до початку процедури. Це у тому числі стосується очних і носових крапель та спреїв, які підвищують рівень тиску.
* Вимірювати АТ краще сидячи. Руку необхідно повністю розслабити і тримати нерухомо до кінця виміру, зручно розташувавши її на рівні серця. Під час процедури не можна закидати ногу на ногу, руки повинні лежати, але не звисати.
* Манжетку тонометра накладайте на плече на рівні серця (якщо окружність вашого плеча більша 35 см використовуйте спеціальну широку манжету).
* Вимірюйте АТ як мінімум два рази з інтервалом у 2 хв. Зазвичай перші показники вищі, ніж наступні. Орієнтуйтеся на другий-третій вимір.
* Для того, щоб з’ясувати, на якій руці вам надалі вимірювати тиск, спочатку виміряйте його і на правій, і на лівій руках. А в майбутньому міряйте лише на тій, на які він був першого разу вищим.
* Нормальний артеріальний тиск, незалежно від віку, статі, інших чинників повинен бути вищим від 90/60 мм рт. ст., але нижчим від 140/90 мм рт. ст.