Питання перше: як вибрати
Перш за все ви побачите фотошпалери в каталозі: https://walldeco.ua/ua/fotooboi. Якісь варіанти сподобаються більше, якісь менше. Не поспішайте! Пам’ятайте про те, що шпалери необхідно вибирати в рамках обраного стилю. Перед покупкою варто відповісти на ряд питань:
- для якої кімнати купуються шпалери: в кухню, в дитячу, для вітальні, передпокою;
- в якому стилі буде зроблений ремонт (класичному, авангардному, скандинавському, мінімалізм, інші варіанти);
- як багато меблів ви плануєте ставити в кімнаті;
- як розташовані двері і вікна;
- буде потрібен поділ приміщення на тематичні зони чи ні.
Потім треба взяти рулетку, виміряти висоту стель, довжину стін і відстань між ними. У просторих кімнатах з високими стелями добре виглядають шпалери з великим рапортом (чим більше простору, тим крупніше може бути центральний малюнок). Для маленьких приміщень випускають спеціальні фотошпалери: акварельні, з м’якою графікою, що розширюють простір, що імітують додатковий інтер’єр, з 3D ефектом.
Порада! Фотошпалери з великими квітками або великими будівлями – вибір для великих кімнат. Не дуже зручно дивитися на велике зображення зблизька.
Питання друге: мої витрати
Арт-шпалери – завжди знаходяться в центрі уваги. І потребують відповідного оформлення. Крім самих шпалер, вам знадобляться:
- рамки (універсальні – білого кольору);
- набір стандартних інструментів (рулетка, олівець, ванночка для клею, валик, шпатель, малярський ніж);
- елементи декору, які зможуть підкреслити красу нового настінного оформлення (посуд з золотом і патиною, текстиль з елементами базового малюнка).
Важливо! Будьте готові: після того, як ви наклеїте фотошпалери на стіну, доведеться зробити корекцію світлового оформлення. Так як арт-шпалери найчастіше мають потребу в певному типі освітлення.
Іноді дизайнери радять купувати під фотошпалери дорогий ламінат, натуральні меблі. Дійсно, шпалери класичного напряму добре виглядають з натуральним паркетом і дорогими дерев’яними меблями. Немає грошей на все це? Не варто засмучуватися! Сучасні оздоблювальні матеріали здатні досить точно імітувати текстуру натуральних. А коштують у кілька разів дешевше!
Важливо! По суті, фотошпалери створені для економії. Вони – ознака сучасного і не переобтяженого деталями інтер’єру. Художні полотна замінюють надлишок декоративних штучок, самі стаючи декором.
Питання третє: як наклеїти
Фотошпалери – те ж папір, тільки з малюнком. Ними обклеюють стіну, користуючись простим і зрозумілим алгоритмом. Подивимося, як клеїти фотошпалери покроково:
- підготувати стіну (вирівняти, відшліфувати, покрити ґрунтовкою);
- розмітити поверхню під малюнок (потрібно за допомогою рівня нанести олівцем вертикальні і горизонтальні лінії);
- розвести клей (повинен відповідати типу куплених шпалер);
- нанести клейку масу на стіну (і на полотно – якщо це рекомендовано виробником);
- наклеїти полотно, ретельно розгладити, видалити бульбашки повітря.
Флизелинові шпалери клеїти зручніше. Їх не потрібно змащувати клеєм із зворотного боку. Вінілові полотна приклеювати і розрівнювати складніше через їх щільності. Паперові шпалери зможе наклеїти навіть дитина, але цей вид обробки не буде довговічним. І стіна під папером повинна бути ідеально рівною.
Важливо! Складність доставляє не процес поклейки, а правильна центрування малюнка. Іноді великий рапорт на фотошпалерах складається з декількох шматочків. І стики між ними повинні бути невидимими. Досягти цього складно, не маючи практичного досвіду.
І остання порада: обов’язково запросіть досвідченого помічника. Не варто виконувати таку відповідальну роботу самостійно!