Город Садиба

Ось для чого зв’язувати часник…

Чи треба зав’язувати часник – питання індивідуальне, але практика доводить: так цибулини формуються правильніше, вони більші й дозрівають швидше.

Своєчасне зв’язування листя часнику сприяє відтоку поживних речовин назад в цибулину. Якщо плануєте отримати насіннєвий матеріал зі стрілок, то листя зав’язувати не слід.

Перед проведенням процедури підв’язки стрілки треба зрізати, а зріз посипати попелом і дати йому підсохнути.

Після цього кілька листів з середини зібрати в оберемок, перекрутити і зав’язати вузол. Якщо довжина листя не перевищує 35 см, вистачає одного вузлика, якщо вона більша – листя слід зав’язати подвійним вузлом.

Роботу краще виконувати в захисних рукавичках. Грубі і гострі краї листя, сік можуть при роботі викликати алергічну реакцію.

Озимі сорти, посаджені восени, зав’язують, починаючи з другого тижня липня, орієнтовно за 4-6 днів до збору врожаю. Ярові сорти дозрівають до кінця літа, тому зав’язку формують за тиждень до запланованих робіт зі збору врожаю. Більш точний час визначають, грунтуючись на стані листя овоча: листя починає засихати, жовтіти, кінчики поступово нахиляються до землі.

Деякі городники воліють плести коси, а не формувати вузли. Листя при цьому способі менше пошкоджуються, однак це займає більше часу і зусиль.

Дата публікації: 12.05.2020 img Поділитися