Сад Садиба

Плодові дерева підживлюють чотири рази за сезон

Для доброго врожаю сад потребує добрив. Вперше підживлювати плодові дерева потрібно наприкінці квітня. Зробити добриво можна зі звичайної трави.

Плодові дерева підживлюють чотири рази у сезон. Перше підживлення зазвичай здійснюють наприкінці квітня: біля кожного дерева насипають до 4 відра перегною. Готують настої: на 200 л води дають 2 відра коров’яку і 1 відро свіжої трави, тиждень настоюють, перед використанням перемішують і розводять 1 л настою у 10 л води. Під дворічне дерево ллють 3–4 відра розчину.

Друге підживлення здійснюють через 2 тижні. За сезон треба удобрити дерева 3–4 рази, востаннє – в середині липня. 40 л розчину виливають під одне плодоносне дерево. Перед підживленням треба полити дерева, потім підживити і знову полити. Це забезпечить хороше живлення дерева.

У перший рік посадки дерево потребує фосфору для розвитку кореневої системи, а в травні і червні здійснюють два підживлення азотом і калієм. Для доброго розвитку коріння і вегетативної маси використовують на стадії розвитку фосфор-азот, а в подальшому калій, який відповідає за якість урожаю. У наступні роки кореневе підживлення слід проводити у вересні за допомогою фосфорно-калійних добрив.

Протягом літа слід два-три рази здійснити позакореневу обробку дерева за допомогою мікроелементів, які містять мінеральні добрива. Зараз є великий вибір препаратів, які не містять шкідливих речовин, наприклад, хелатні, які легко і швидко засвоюються рослинами і дають результат.

У міжрядді можна сіяти сидерати, як-то олійну редьку чи гірчицю. Це допоможе оздоровити землю і збагатити її поживними речовинами, дерево буде швидше розвиватися та рости. Але забороняється сіяти кукурудзу і соняшник, оскільки вони призводять до виснаження ґрунту.

Саджаючи дерево, стежте за вологістю ґрунту: вона має бути помірною. Якщо ж настає спекотна погода, поливати треба методом дощування. Це допомагає промити деревце і розвинути в ньому крону, а також захищає від шкідливих комах. Але не варто поливати у спекотні сонячні дні, оскільки це може викликати сонячні опіки. Під дворічне молоде дерево ллють за раз 20–30 л води. Якщо надворі спекотно, молоде дерево треба поливати 1–2 рази на тиждень.

 

Дата публікації: 16.04.2021 img Поділитися