Лікарі та косметологи в один голос говорять про те, що потрібно пити достатню кількість води. А яку, скільки і яким буде результат, не всі знаємо.
Скажи мені, скільки ти п’єш, і я скажу, що в тебе болить. Так можна перефразувати відоме прислів’я, адже однією з причин багатьох захворювань є хронічний брак рідини в організмі. Разом із водою з нашого тіла виводяться шкідливі речовини. Коли бракує води, кількість сечі зменшується, а концентрація токсинів у крові зростає. З’являються симптоми інтоксикації: головний біль, загальне нездужання, відчуття втоми. Мало п’єте води – чекайте закрепів, проблем з нирками, старіння шкіри, хронічної втоми, захворювань суглобів. Нестача води може бути причиною частих застуд, бо суха слизова оболонка носа і горла не може протистояти мікробам та вірусам. Натомість завдяки вживанню достатньої кількості води поліпшується робота ендокринних залоз, виводиться зайва вода з організму, ефективніше спалюються жири, притуплюється відчуття голоду.
– Не пити достатню кількість води – означає шкодити організму, – запевняє мануальний терапевт Петро РОМАНЮК. – У людей, які п’ють мало води, ослаблюються м’язи, розвивається кила, остеохондроз, що руйнує хрящову тканину, а потім кістки. Річ у тім, що кровоносна система проходить через увесь організм, за винятком хрящової тканини. Вона живиться лише водою. Для того щоб нормально функціонувала хрящова тканина, потрібно щодня пити 30 мл води на кілограм маси тіла. Якщо людина важить 70 кг, вона протягом дня має випивати 2,1 л води. Не чаю і не кави, а саме сирої негазованої води! У такому разі вона живитиме хрящову тканину, хрящі не всихатимуть, нормально розвиватимуться, у суглобах буде змазка.
Здавалося б, що таке – випити 2 л води? А для багатьох це стає серйозним випробуванням. Аби виробити звичку пити достатню кількість води, скористайтеся деякими хитрощами. Щоранку наповнюйте дволітрову банку чистою водою – так буде простіше контролювати кількість випитої за день води. Можна поставити по великій склянці або пляшці з водою у кожній кімнаті, де буваєте протягом дня (біля ліжка, біля телевізора, на робочому місці). Пити протягом дня краще часто й помалу, ніж рідко й велику кількість, інакше відбудеться перевантаження, зокрема нирок і серця.
Приносьте дволітрову пляшку з водою на роботу і намагайтеся випити її повністю за робочий день. Якщо не вийшло – допивайте дорогою додому. На роботі пийте по склянці води щогодини – і до кінця робочого дня ваша норма води буде випита. Скрізь носіть з собою маленьку пляшечку з водою.
Щойно прокинувшись і щоразу за півгодини до їди обов’язково випивайте велику склянку води – з’їдатимете менше. Після того як поїли, щоб не порушувати процесу травлення, води краще не пити. Коли дуже хочеться з’їсти якусь шкідливу для фігури їжу, негайно випийте склянку води. Це дасть відчуття ситості, ви уникнете зайвих калорій, а через деякий час голод зникне. Замінюйте чай або каву склянкою води. До неї можна додати ложечку меду, домашнього яблучного оцту або лимонного соку. Склянка теплої води з медом на ніч – запорука вашого міцного сну.