Чоловіки не вміють читати наших думок. Усі жінки знають про це, але все одно тиснуть на своїх коханих, щоб вони таки спробували здійснити цей нездійсненний подвиг. Люди були б набагато щасливішими, якби розуміли, чого самі хочуть, і дбали про власні бажання й потреби.
Багато років я почувалася нещасною у день народження, День святого Валентина, на Новий рік і навіть на вихідних, коли ходила на побачення, тому що очікувала від чергового чоловіка чогось надзвичайного, чогось та кого, що зробить мене щасливою. Але була одна проблема: я ніколи не казала, чого хочу. Навіть самій собі. Щоразу, коли він запитував, який будемо дивитися фільм, я знизувала плечами, навіть не глянувши, що показували того дня. Щоразу, коли він запитував, куди ми підемо вечеряти, я відповідала, що мені байдуже, хоча насправді мені так кортіло поласувати піцою.
Щоб уникнути відмови, я вирішила тримати бажання при собі. Думала, якщо їх не озвучувати, то є бодай маленький шанс, що вони здійсняться. Ось до такої дивної інтелектуальної гри вдаються жінки, але здебільшого програють.
Я розкрила велику таємницю. Якщо хтось запитує вас, чого ви хочете, припиніть заперечувати, що у вас є потреби, натомість запитайте себе, що може принести вам справжнє задоволення. Не обмежуйтесь однією відповіддю, придумайте хоча б три варіанти і запропонуйте обрати. Таким чином, у людини буде вибір, та й ви не будете розчаровані.
Коли йдеться про побачення, роботу, шлюб, батьківство чи будь-які стосунки, ви теж можете взяти на себе відповідальність за власне життя, адже ваше щастя залежить лише від вас. Спрямуйте всі зусилля на створення такого життя, яке вам подобається, не чекайте, доки хтось прийде і зробить усе за вас. Закінчіть університет. Зробіть кар’єру. З’ясуйте, що приносить вам задоволення, й обирайте це кожного дня.
Коли охоплюють страх, зневіра й почуття приреченості, смуток і жаль до себе, просто зупиніться й запитайте себе: «Ти хочеш бути щасливим?»
Відповідь «Ну так, але…» не приймається. Ніяких «але». Усе у ваших руках. Тут і зараз оберіть щастя. Якщо ніяк не можете позбутися поганого настрою, запитайте себе: «Що б на моєму місці зробила би щаслива людина?»
Навчіться бути щасливими
Поводьтеся так, ніби ви і є такими. Не полінуйтеся хоч раз на тиждень чимось себе потішити. Виділіть годину і присвятіть її лише собі. Назвіть її «годиною краси» чи «годиною спокою».
Уявіть свій ідеальний день і проживіть його. Одягніть улюблене вбрання. Подрімайте. Засидьтеся допізна. З’їжте на сніданок піцу. Придумайте особливий день тільки для себе. Розмалюйте нігті на ногах різними відтінками червоного лаку. Купіть нову білизну. Викиньте у смітник старі, скріплені булавками труси, діряві, як швейцарський сир. Ви заслуговуєте кращого.
Облаштуйте в домівці якесь особливе місце, куточок, де ви зможете молитися, мріяти, творити. Підсуньте крісло ближче до вікна. Поставте там великий вазон із папороттю або декілька вазончиків із фіалками, а ще хай там будуть ваші улюблені книжки.
Затишно вмостіться і почитайте сонети про кохання.
Прийміть ванну з бульбашками. Назбирайте квітів і поставте на тумбочку біля ліжка. Згадайте, як вмієте веселитися.
Послухайте музику, яка подобалася вам у старших класах. Запишіть двадцять речей, які вважаєте найкращими у своєму житті, і двадцять тих, яких прагнете, а потім оберіть щось одне і зробіть усе для того, щоб утілити свою мрію в життя.
Напишіть собі листа від імені тієї дівчинки чи того хлопчика, якими ви були в шість років. Що б ця дитина сказала такій дорослій людині, як ви? Підслухайте власні розмови з собою. Якщо вони вам не до вподоби, змініть щось. Напишіть новий сценарій.
Зберіть усі безладно розкладені фотографії і помістіть до фотоальбому, а ще краще, зробіть колаж із фотокарток усіх тих людей, яких любите.
Візьміть свої потреби й бажання у власні руки, і вам більше не доведеться покладати сподівання на інших. Не доведеться приходити зі своїми прагненнями й чекати чогось. Натомість ви прийдете вже цілком задоволені і навіть зможете чимось поділитися. Тож усі будуть у виграші.
Ваше щастя залежить лише від вас – прийміть це і радійте. Адже вас офіційно призначено директором власного щастя. Як казав один мій друг, ви можете бути щасливі або нещасні – те й те потребує однакової кількості зусиль.
Регіна БРЕТТ, уривок із книжки «Бог ніколи не моргає. 50 уроків, які змінять ваше життя»
Вам також буде цікаво прочитати:
- Принцип Матвія. Усім проблемам кажіть: “На щастя”
- Казка на добраніч, або Скільки коштує щастя?