Вітаміни для волосся: для росту, густини, від випадіння

Кожна жінка хоче мати пишне, густе, здорове волосся.  Чоловіків частіше хвилює випадіння та облисіння. Тому багатьох цікавить: які вітаміни для волосся можна приймати?

Кожна жінка хоче мати пишне, густе, здорове волосся.  Чоловіків частіше хвилює випадіння та облисіння. Тому багатьох цікавить: які вітаміни для волосся можна приймати? Адже знаємо, що шампуні та маски у цьому питанні практично безсилі. Організму потрібно допомагати зсередини, збагачуючи свій раціон необхідними для росту волосся вітамінами та мікроелементами.

Чому випадає волосся

На стан волосся впливає багато факторів: стан здоров’я, перенесені хвороби, стрес, догляд (використання фену, прасочки, бігуді), фарбування, хімічна завивка, щітка, якість води і навіть стрес. Та найбільше волосся страждає від того, що організм недоотримує необхідних вітамінів і мікроелементів. Тому потрібно відповідально поставитися до свого раціону, якщо ви хочете побачити реальні зміни.

За час пандемії коронавірусу збільшилося число скарг на те, що після перенесеної хвороби  сильно випадає волосся. Як пояснюють у Міністерстві охорони здоров’я України, випадіння волосся є досить типовим для різних захворювань, які супроводжуються підвищенням температури та інтоксикацією організму, у тому числі коронавірусу.

Інтенсивність випадіння волосся залежить від того, наскільки важко людина хворіла. Якщо перебіг захворювання був відносно легким, пацієнт може втратити від 20 до 30%. У важких випадках – 50% і навіть більше. Причому волосся починає інтенсивно випадати приблизно через три місяці після хвороби. До порівняння, нормою вважається втрата до 100 волосин на добу. Якщо випадає 300 волосин – необхідно звернутися до лікаря.

Які потрібні вітаміни для волосся

Якщо ви вживаєте недостатньо речовин, необхідних для росту волосся, годі сподіватися на пишну шевелюру. Раціон повинен бути збалансованим.

Волосина складається із зовнішнього стрижня та цибулини, що захована у шкірі та оточена фолікулами. Поживні речовини спершу надходять у волосяні мішечки, потім розподіляються від коріння до кінчиків. Тому необхідно забезпечити стабільне живлення волосини від кореня до кінчиків. А для цього необхідні різноманітні вітаміни.

  • Вітамін А відповідає за зміцнення стрижня і волосяної цибулини, покращує регенерацію тканин, запобігає утворенню лупи та різного виду дерматитів, регулює функцію сальних залоз.
  • Вітаміни групи В беруть участь в обмінних процесах, нормалізують стан клітин шкіри голови, необхідні для росту, густоти та насиченого кольору волосся.
  • Вітамін В6, пантотенова та фолієва кислота, мідь попереджає ранню появу сивини.
  • Вітамін Е відповідає за шовковистість і блиск волосся, запобігає випадінню.
  • Вітамін D відповідає за нормалізацію кальцієвого обміну, запобігає розвитку шкірних хвороб.
  • Вітамін С дбає про кровопостачання і живлення волосяних цибулин, активний ріст волосся.
  • Омега-3 додає блиск, шовковистість та еластичність волосин.
  • Колаген та кератин потрібен для відновлення структури та пошкоджених ділянок на волосині.
  • Магній стимулює ріст волосся.
  • Цинк необхідний для блиску, регенерації шкіри, покращення росту.
  • Кремній запобігає ламкості та витонченню волосин.
  • Селен перешкоджає випадінню волосся.

Зрозуміло, що для покращення стану волосся та шкіри голови, зміцнення волосяних цибулин, стимуляції росту волосся, запобіганню випадінню зазвичай призначають не один вітамін, а комплекси вітамінів, мікроелементів, амінокислот, жирних кислот. Вони позитивно впливають не тільки на стан і ріст волосся, а й на організм в цілому. Часто це є комплекси для “шкіри, волосся та нігтів”.

волосся нездорове ламке випадає

Чого бракує вашому волоссю

Уважно придивіться до свого волосся у дзеркало. Деякі зовнішні ознаки можуть свідчити про нестачу певних корисних речовин.

  1. Якщо у вас з’явилася лупа, це може означати, що організму бракує вітаміну В6, В2, біотину та цинку.
  2. Якщо волосся стало жорстким та ламким, це може свідчити про нестачу пантотенової, фолієвої кислоти, біотину, цинку, бета-каротину.
  3. Надмірне випадіння волосся може сигналізувати про дефіцит біотину, селену, цинку, вітаміну В6.
  4. Якщо швидко жирніє голова, отже, бракує вітаміну В2.

У будь-якому разі перед тим, як купувати медичні препарати, у тому числі вітаміни, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Адже причина випадіння волосся може бути пов’язана із захворюваннями та потребувати лікування. 

Що їсти для волосся

Аби волосся менше випадало, було густим і здоровим, необхідно переглянути свій повсякденний раціон. Регулярне вживання деяких продуктів здатне позитивно впливати на загальний стан волосся.

  • Яйця – чудове джерело біотину, що зміцнює волосяні фолікули. Також вони містять селен, холін, вітамін А і D, цинк.
  • Жирна риба містить омега-3 та антиоксиданти, що запобігають випадінню волосся.
  • Ягоди містять багато вітаміну С та антиоксидантів, що запобігають ламкості волосся, сприяють утворенню колагену.
  • Шпинат, броколі, свіжа зелень багата на залізо, кальцій, фолієву кислоту, вітаміни А і С.
  • М’ясо птиці багате на цинк і залізо, що зміцнює волосяні фолікули та повертає волоссю здоровий блиск.
  • У бобових багато цинку, заліза, фолієвої кислоти та клітковини.
  • Горіхи та насіння містить багато жирних кислот, селен, цинк, вітамін Е, тому загалом позитивно впливають на стан волосся.
  • Гречка, вівсянка, інші зернові дбають про здоровий вигляд волосся, запобігають ламкості та появі посічених кінчиків.
  • Молочні продукти дбають про баланс кишкової мікрофлори, порушення якої також часто є причиною надмірного випадіння волосся та його поганого вигляду.

 

 

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook