сукуленти

Вісім міфів про сукуленти, в які ви досі вірили

Сукуленти - одні з найпопулярніших кімнатних рослин, яких існує безліч різновидів - усі дуже красиві. А також є багато міфів про вирощування

Сукуленти – незвичайні рослини, і догляд за ними значно відрізняється від інших кімнатних рослин. Вони стійкі до посухи, мають дивовижне розмаїття форм і здатні рости в місцях, де інші не виживають. Але й міфів про сукуленти дуже багато!

Міф №1: Сукуленти можуть вижити без поливу

Хоча сукуленти стійкі до посухи, вони все ж таки живі рослини і потребують води. На відкритому повітрі їх рекомендується поливати раз на тиждень. У приміщенні – раз на два тижні. Якщо мало сонячного світла, можна навіть поливати раз на 3-4 тижні.

Під час періоду вегетації проливати треба рясно,а у міжсезоння кількість води варто скоротити майже вдвічі. При поливі стежте, щоб вода не залишалася на стеблах та листі, оскільки це викликає гниття.

Міф №2: Сукуленти – це кактуси

Всупереч поширеній думці, не всі сукуленти є кактусами. Хоч у них і є схожий механізм: здатність зберігати воду у своїх тканинах. Насправді існує понад 60 родин рослин, які містять як кактусові, так і інші сукулентні види.

Сукуленти можуть дати нам красу, текстуру, колірні варіації та посухостійкість. Однак уміння відрізнити кактус від сукулента стане для вас ключем до успіху у квітникарстві. У більшості сукулентів на стеблах відсутні голки або волоски, а у кактусів, навпаки, їх багато. Крім того, кактуси почуваються комфортніше в посушливих умовах, таких як пустелі, а сукуленти – у вологих тропіках.

Міф №3: Сукуленти шкідливо повертати

Це неправда, сукуленти потрібно часто крутити різними боками до сонця. При тривалому перебуванні в одному положенні вони відчувають брак світла і нерівно ростуть.

  • Сукуленти можуть витягуватися до джерела світла, спотворюючи власну форму. Обертання рослини допоможе зберегти привабливий вигляд.
  • Крім того, обертання сукулентів забезпечить достатню вентиляцію. Застій повітря сприяє підвищенню вологості і збільшенню ризику захворювань.

Міф №4: Сукулентам треба яскраве пряме світло

Деякі види можуть витримувати сонце протягом дня. Однак, це стосується не всіх сукулентів. Більшість із них любить яскраве ранкове сонячне світло. А по обіді промені зазвичай занадто жаркі та різкі, можуть швидше нашкодити вашій рослині, ніж допомогти їй.

Повне сонце збільшує ймовірність того, що соковите листя згорить. Хоча сукуленти вважаються сонцелюбними рослинами, стежте за часом їхнього перебування на сонці. Кактуси та сукуленти в пустельних районах можуть зносити пряме сонце, але будуть мучитися. Окремі види сукулентів добре почуваються в умовах низького освітлення.

сукуленти

Міф №5: Сукуленти потребують спеціальних добрив.

Більшість кактусів і сукулентів — пустельні рослини, які дуже добре ростуть у ґрунтах із дефіцитом поживних речовин. Тому спеціальні добрива для сукулентних це скоріше комерційний хід.

У готовому ґрунті для кактусів та сукулентів достатньо поживних речовин. Потрібно оновлювати ґрунт та пісок для рослин щовесни, щоб підтримувати його пухким для гарного дренажу.

Міф №6: Сукуленти слід садити в пісок

Дехто вважає, що пісок найкраще підходить для посадки сукулентних рослин. Їм і справді потрібен гарний дренаж, але пісок – не найкращий варіант. Вода дуже швидко проходить крізь піщаний ґрунт, і рослина не встигає насититися вологою. Рекомендується використовувати спеціалізований ґрунт для сукулентів та кактусів. Додайте гальку або гравій на дно контейнера для додаткового дренажу.

Міф №7: Сукуленти добре вирощувати у закритих флораріумах

Сукулентам потрібне свіже повітря та його хороша циркуляція. Ваші рослини не зможуть довго жити у закритих флораріумах. Застій вологи призведе до розвитку цвілі, і сукуленти згниють.

Міф № 8: Сукуленти – ідеальні рослини для новачків

На жаль, це далеко не завжди так. Багато сукулентів надзвичайно вимогливі, за ними складно доглядати і важко утримувати. Тому новачкам краще вирощувати лише найвитриваліші види.

Якщо сукуленти перебувають у невідповідному ґрунті та горщику, їх дуже легко і швидко згубити. Але підібравши правильний догляд, ви отримаєте вірного зеленого друга.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook