Да Вінчі

Він загинув, щоб жили ми, – вічна йому пам’ять і слава великому воїну Да Вінчі

Україна у скорботі. Ми щодня втрачаємо своїх героїв-захисників. Днями Україну облетіла ще одна чорна звістка: у бою загинув легендарний Да Вінчі, герой України, доброволець, людина-символ – Дмитро Коцюбайло. Яким він був і який маємо брати приклад?

Герой України Дмитро Коцюбайло із позивним Да Вінчі, командир батальйону 67-ї окремої механізованої бригади “Вовки Да Вінчі”, загинув 7-го березня під Бахмутом. Йому було лише 27 років.  Вічна слава Герою!

Один з наймолодших Героїв України

Про Да Вінчі говорили, як про живу легенду у війні на Донбасі. Таким він і був. Побратимам здавалося, що він безсмертний, адже був великим воїном, сміливим, відчайдушним. Кращий з кращих. Але смерть забрала нашого героя.

Дмитро Коцюбайло народився в Івано-Франківській області. Із 2014 року він став на захист нашої незалежності і державної цілісності – пішов добровольцем воювати. Тоді йому було лише 18. Він отримав позивний Да Вінчі за те, що закінчив художній коледж.

Воював у Пісках, де в 2014 році зазнав важкого поранення танковим снарядом, після одужання, через три місяці реабілітації повернувся на фронт. Потім воював поблизу Авдіївки. Він був одним з наймолодших командирів у силах захисту України. Співпрацював із підрозділами ЗСУ на всіх напрямках, будучи добровольцем. У 2017 році «Да Вінчі» заслужено отримав орден «Народний Герой України».

У 2021 році Дмитро Коцюбайло став першим добровольцем і наймолодшим командиром, котрий прижиттєво отримав звання “Герой України”.

У 2022 році увійшов до рейтингу “30 до 30: обличчя майбутнього” від Forbes. Да Вінчі був справжнім обличчям майбутнього України.

“За свободу треба битися”

Документаліст Сергій Лисенко у 2016-му декілька днів жив з бійцями підрозділу «Вовки Да Вінчі» в укритті біля нульових позицій. “Спочатку Да Вінчі не хотів, щоб його знімали, але за день-два вже не звертав увагу на камеру”, – пригадує Сергій Лисенко. Подеколи капелан розмальовував різні уламки, які знаходив поруч з укриттям. Пропонував долучитись Да Вінчі до розпису, але командир відмовився. Так само відмовлявся від інтерв’ю.

“За свою свободу треба боротися. Якщо не хочеш бути в ярмі чи стати рабом, то треба боротися. Ті, хто віддає життя тут, розуміють, що роблять це для того, щоб їхні близькі, рідні, діти могли жити у вільній Україні”, – цитує слова Да Вінчі Наталія Лисюк.

“Да Вінчі загинув в бою під Бахмутом, у бою за Україну”, – сказав піч час прощання з Героєм Президент Україна Володимир Зеленський. – Він – один із тих, чия особиста історія, характер, сміливість навіки стали історією, характером і сміливістю України. Україна завжди пам’ятатиме своїх героїв. Наша памʼять про них не згине. Згине цей ворог, що прийшов в Україну!”.

Да Вінчі був тим, хто з перших днів війни став на захист країни і віддав за неї своє життя.
Вічна пам’ять і честь!
Герої не вмирають!

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook