відпочинок

Відпустка за розкладом, або П’ять важливих речей, які треба знати про відпочинок

Відпочивати - треба, а багатьом - треба вчитися відпочивати і при цьому не гризти себе за відпочинок. Якщо у вас теж проблеми з відпочинком, - неодмінно прочитайте!

Липень. Для багатьох настав час відпусток, довгоочікуваних поїздок, приємних зустрічей, а хтось ще тільки очікує все перераховане вище. Здавалося б, все чудово, але є категорія людей, для яких відпочинок – це додатковий стрес, хвилювання та переживання. Якщо ви така людина чи серед ваших знайомих є такі люди, то чи не хотіли б ви про це поговорити?

Відпочинок – це не примха, а біологічна необхідність

З погляду психології, відпочинок – це час, коли людина відпочиває та відновлює свої сили. Бажання відновитись – не просто примха, а біологічна необхідність, тому що відпочинок є ключовим елементом для виживання.

Вміння відновлювати енергію як розумово, так і фізично є важливою навичкою, яка необхідна для повноцінної насолоди життям. Однак виникає проблема: люди часто розглядають роботу та відпочинок як два протилежні поняття. Робота асоціюється з активністю та продуктивними діями, тоді як відпочинок часто сприймається як пасивне та марне проведення часу. Через це нерідко складається враження, що відпочинок не заслуговує на належну повагу.

Слід запам’ятати, що краще уникати перевтоми, оскільки вона негативно впливає як здоров’я людей, і на продуктивність загалом. У цьому допоможе складання раціонального розпорядку дня, який поєднуватиме інтенсивну роботу з періодами відпочинку.

Сучасні дослідження показують, що відпочинок допомагає відновити сили, сприяє творчому мисленню та покращенню якості життя. Дослідження також вказують на те, що активні форми відпочинку є найефективнішими. Тому відпочинок – це не просто відсутність роботи, а цілеспрямоване заняття, якому слід приділяти увагу та тренуватися у цій навичці.

Радимо також прочитати: Дожити до вихідних: як зменшити стрес під час робочого тижня

Як не відчувати провину за відпочинок

Спробуємо виділити кілька кроків, які допомогли б позбутися почуття провини та думок про роботу під час відпочинку, або зробили б ці періоди найбільш ресурсів, що відновлюють для вас:

  1. Відпочинок – це серйозно. Відведіть йому важливе місце у вашому житті. І навіть якщо це здається неможливим, постарайтеся застосувати нестандартний підхід.
  2. Визначте свої межі та рамки. Тут слід замислитись, які сфери, окрім роботи, для вас ще важливі? Сім’я, спілкування з друзями, подорожі, хобі. Це допоможе бути вам більш гнучким, триматися “графіка” обов’язкового відпочинку, щоб він був “за розкладом”.
  3. Відпочинок = навичка. Поставтеся до цього як до набуття нової навички, досвіду, здібності. Це практично так само, як і з тренуваннями, правильним харчуванням та іншими новими моментами у вашому житті.
  4. Плануйте! Внесіть графу “відпочинок” у ваш щоденний/тижневий розклад. І не переносьте!
  5. Боротися з кимось чи з чимось легше у команді. “Підбивайте” друзів на відпочинок. А якщо ви керівник, то організовуйте ефективний таймінг, де відпочинок – за розкладом.

Як бачимо, відпочинок – це, як мінімум, важливо.

Авторка – психологиня Алевтина Нікуліна

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook