Відновлення після хірургічних втручань: як післяопераційний бандаж може допомогти

Післяопераційний бандаж необхідний для захисту швів від розтягнень, зменшення м’язової напруги та болю, усунення ризиків ускладнень після операції та прискорення процесу відновлення тканин.

Організму після хірургічного втручання необхідне відновлення та підтримка, аби шви швидше загоювались. З метою зменшення навантаження на ушкоджені м’язи та задля підтримки внутрішніх органів використовуються спеціальні бандажі. Залежно від способу застосування, бандаж після операції має декілька різновидів: абдомінальний, грудний, паховий.

Конструктивно бандаж є еластичним корсетом для підтримки травмованої частини тіла та зменшення навантаження на цю ділянку. Він необхідний для захисту швів від розтягнень, зменшення м’язової напруги та болю, усунення ризиків ускладнень після операції та прискорення процесу відновлення тканин. Зазвичай його носять в період реабілітації після оперативного втручання, а також у випадку низки патологій, зокрема травми грудної клітки.

Післяопераційний пояс на живіт: показання до використання

Абдомінальні еластичні пояси застосовуються після операцій в зоні черевної порожнини: кесаревого розтину, хірургічного лікування гриж, опущення нирки чи органів малого таза, видалення апендициту, резекції шлунка тощо. Вони також допускаються для використання при невралгіях та радикуліті, однак від радикулітів краще допомагають бандажі, розроблені саме з метою знерухомлення чутливих ділянок та зменшення больових відчуттів у нижньому поясному відділі.

Основні функції:

  • Зменшення рухливості ураженої зони.
  • Захист швів від розтягнення, що сприяє їх загоєнню без утворення серйозних рубців.
  • Запобігання потраплянню інфекції на зону шва, що оберігає від запалення.
  • Зменшення больових відчуттів завдяки мінімізації контакту швів із одягом, і обмеженій рухливості тканин.
  • Мінімізація ризику появи розтяжок, гематом та набряків в зоні хірургічного втручання.

Певний час пацієнту доводиться звикати до використання післяопераційного пояса, оскільки він суттєво обмежує рухливість, виключаючи можливість різко повернутись чи нахилитись. Але саме завдяки цьому, шви загоюються скоріше. Відмовляючись від використання післяопераційного пояса, пацієнт стикається зі збільшенням терміну, необхідного на відновлення та реабілітацію, тому якщо хірург, травматолог чи терапевт радить використання бандажа, то переваг у такого рішення значно більше, ніж недоліків.

Основні різновиди післяопераційних корсетів

Післяопераційні корсети бувають:

  • абдомінальні;
  • торакальні (для грудної клітки, існують моделі окремо для жінок: вони адаптовані під анатомічні особливості з метою зменшення дискомфорту під час носіння);
  • пахові;
  • з отвором для стоми (мають відділення під калоприймач).

У разі видалення грижі, варто обирати післяопераційний пояс зі спеціальним пелотом-накладкою, що захищає шов і слугує для профілактики появи нової грижі на місці хірургічного втручання.

Правила вибору післяопераційного бандажа

Насамперед зверніть увагу на тип виробу (він повинен підходити до ваших потреб), а також на розмір бандажа. Це два ключові критерії, тому перед його покупкою потрібно порадитись із лікарем, щоб визначити оптимальний тип виробу та отримати додаткові медичні рекомендації, після чого потрібно виміряти обхват талії (у випадку з абдомінальними моделями), або грудної клітки. Виріб можна відрегулювати відповідно до потреб пацієнта.

Обирайте моделі, виготовлені із якісних матеріалів, що не викликають алергії, та зручні в догляді (санітарній обробці). Зокрема чудово підходять моделі, виготовлені із еластану, латексу або лайкри. Такі післяопераційні бандажі можна купити онлайн на сторінці https://ortoservis.com.ua/ua/ortopedicheskie-tovary/bandazhi/bandazhi-posleoperacionnye/.

У випадку з грудними корсетами дуже важливо звернути увагу на жіночі та чоловічі моделі. Для жінок виріб має анатомічно адаптовану конструкцію, що покращує ефективність і знижує рівень дискомфорту, порівняно із використанням універсальних еластичних корсетів.

Носити бандаж слід впродовж всього періоду, рекомендованого лікарем. Зазвичай це приблизно 2 місяці. Не забувайте, що корсет для відновлення після операцій одягається в положенні лежачи, під нього слід обов’язково одягти бавовняну білизну, щоб уникнути ризику натирання рани.

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook