№ 1. Сік плодів горобини залити у формочки для льоду, поставити в морозильну камеру. Льодом рекомендується щодня протирати ділянки обличчя з розширеними судинами.
№ 2. У склянку води влити столову ложку соку горобини і по чайній ложці гліцерину й одеколону. Лосьйон застосовується для протирання старіючої шкіри обличчя.
№ 3. Змішати по 2 столові ложки соку горобини і лимона і 40 мл горілки. Лимон можна замінити соком петрушки чи взяти по столовій ложці соку лимона і петрушки і змішати із соком горобини. Лосьйоном корисно протирати два рази на день жирну шкіру обличчя.
№ 4. Жирну шкіру можна протирати увечері й таким лосьйоном: до одного збитого білка додати по краплях півсклянки одеколону, стільки ж камфорного спирту і столову ложку соку горобини.
№ 5. Живильна маска для будь-якої шкіри. Кашку з плодів горобини змішати з невеликою кількістю свіжого бджолиного меду і накласти товстим шаром на шкіру обличчя і шиї. Покрити шаром марлі й махровим рушником. Через 10-15 хвилин змити теплою водою. Курс – 10-12 масок. Шкіра стане гладкою, чистою.
№ 6. Для змарнілої шкіри обличчя корисні маски з розтертих на кашку плодів горобини. Масу наносять на шкіру на 8-10 хвилин і змивають холодною водою.
№ 7. При змарнілій шкірі прекрасну дію має маска з чайної ложки меду, одного жовтка, чайної ложки олії і чайної ложки соку горобини. Суміш ретельно розтерти і нанести на обличчя і шию на 15-20 хвилин. Перед маскою потрібно зробити парову ванночку чи компрес з відвару квіток липи.
№ 8. Кашку з плодів горобини змішати з вершками чи жовтком у рівній кількості, якщо шкіра суха і нормальна, і з білком, якщо вона пориста, жирна. Нанести на обличчя на 15-20 хвилин, після чого зняти ватяним тампоном, змоченим теплою водою, і сполоскати холодною. Курс – 15-20 масок. Корисна при змарнілій шкірі. Очищає, освіжає, трохи відбілює, тонізує її.
№ 9. Змішати 2 столові ложки кефіру 2-3-денної давнини (з холодильника) зі столовою ложкою розім’ятих ягід горобини і такою самою кількістю соку лимона чи петрушки. Маску нанести на обличчя на 15-20 хвилин, потім змити теплою водою. Рекомендується для відбілювання жирної шкіри.
№ 10. Змочити соком горобини марлеву серветку і накласти на обличчя на 15-20 хвилин. За цей час маску змінити три-чотири рази. Процедуру проводять два рази на тиждень. Курс – 15 масок. Корисна для жирної шкіри з розширеними порами, а також при рожевих вуграх. Якщо сік викликає подразнення шкіри, його треба наполовину розбавити водою.
№ 11. При рожевих вуграх можна приготувати маску, змішуючи чайну ложку соку горобини з яєчним білком. Тривалість, періодичність і кількість процедур – як у попередньому рецепті.
№ 12. Розтерти столову ложку вершкового масла з одним жовтком, чайною ложкою меду і столовою ложкою кашки з розтертих плодів горобини до одержання однорідної маси. Отриманий крем нанести на обличчя. Через 20-30 хвилин залишки його зняти паперовою чи м’якою чистою серветкою з тканини. Цей живильний крем рекомендується для сухої й нормальної шкіри.
№ 13. Для старіючої шкіри буде корисний такий крем: 2 столові ложки кашки з ягід горобини розтерти з 2-3 ложками розтопленого кісткового мозку, одним жовтком, чайною ложкою меду і чайною ложкою олії. Розтираючи суміш, додати до неї (але краплями) столову ложку камфорного спирту.
№ 14. Для ополіскування жирного волосся після миття застосовується відвар плодів горобини: столова ложка горобини на 2 склянки окропу, кип’ятити 10 хвилин.
№ 15. При пітливості стоп увечері після миття ніг з милом рекомендується ванночка з настою листя горобини.
№ 16. Для знищення бородавок рекомендується розім’яту горобину накласти на уражені місця на ніч і зафіксувати пластирем. Досить 8-10 процедур, щоб бородавки зникли.