Назвали незвичні симптоми коронавірусу

Ось ще три незвичних симптоми коронавірусу...

У багатьох країнах, у тому числі Україні, підставами для звернення до лікаря є кашель, ускладнене дихання, лихоманка. Ці прояви вважаються типовими для коронавірусу, але лікарі також виділяють інші симптоми, пише НВ.

Симптом № 1: Червоні очі

Масштаби поширення Covid-19 в США величезні, тому саме американським лікарям вдалося простежити цікаву особливість – у деяких пацієнтів з підтвердженим коронавірусом спостерігалося почервоніння очей і кон’юнктивіт. На думку Американської Асоціації Офтальмологів, це відбувається через контакт вірусного аерозолю з очима. Відомо, що коронавірус може потрапити в організм людини через слизову оболонку, тому поряд з носінням маски, частим миттям рук і використанням антисептика фахівці рекомендують одягати окуляри тим, хто знаходиться в групі ризику.

ААО зазначає, що цей симптом спостерігається тільки у 1−3% хворих на Covid-19. Однак на нього варто звернути увагу, якщо у людини є хоча б одне з респіраторних проявів коронавірусу.

Все про коронавірус. Стислі факти - BBC News Україна

Симптом № 2: Запаморочення

Незважаючи на те, що запаморочення не вважається основною ознакою коронавірусу, згадки про нього все ж є. Пацієнт з Житомира, який захворів на Covid-19, розповідав, що відчував запаморочення на початку хвороби.

Запаморочення супроводжує багато вірусних хвороб: грип, ГРЗ, менінгіт, гострий герпес і інші. Але в період пандемії це явище може спостерігатися і у здорових людей, оскільки має в числі інших і психологічні причини: наприклад, стрес через потік негативної інформації, тривога за близьких, недосип, відсутність фізичної активності.

Симптом № 3: Розлад травлення і діарея

Раніше серед пацієнтів з важкою формою Covid-19 вже фіксувалися випадки діареї, нудоти і блювоти. Однак останні дослідження, результати яких опубліковані в Американському журналі гастроентерології, говорять про часті розлади травного тракту у хворих в легкій формі. З 200 пацієнтів клініки Юніон Хоспітал в Ухані майже половина скаржилася на цей симптом. А у 20% він був першим проявом хвороби.

На думку вчених, це відкриття дозволить розширити діагностику, виявивши захворювання у людей, які не мають основних симптомів Covid-19.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook