Здоров'я та краса Цікаво

Діабетична стопа може привести до ампутації

За статистикою, це ускладнення трапляється у 80% хворих на цукровий діабет. Саме тому дуже важливо не проґавити початок захворювання.

Одне з грізних ускладнень, яке може призвести до ампутації пальців нижніх кінцівок, стопи і навіть гомілки – діабетична стопа. За статистикою, це ускладнення трапляється у 80% хворих на цукровий діабет.

У людей із цукровим діабетом патологічні зміни  розвиваються непомітно. Одне з грізних ускладнень, яке може призвести до ампутації пальців нижніх кінцівок, стопи і навіть гомілки – діабетична стопа. За статистикою, це ускладнення трапляється у 80% хворих на цукровий діабет, і в десять разів частіше воно виникає у хворих із діабетом II типу. Чому розвивається діабетична стопа і як не проґавити серйозну проблему, консультує лікар-хірург Сергій БІЛЕЦЬКИЙ.

– Що таке діабетична стопа, і чому вона виникає?

– Цукровий діабет ІІ типу – хронічне ендокринно-обмінне захворювання, зумовлене відносною недостатністю інсуліну. Це призводять до порушення всіх видів обміну речовин, ураження судин, нервів, різних органів і тканин. При тривалому підвищеному рівня глюкози в кровоносному руслі відбувається ураження нервів, кровоносних судин, розташованих у нижніх кінцівках. Порушується повноцінне кровопостачання ніг (ангіопатія), при цьому кисню до шкіри, м’язів, суглобів, кісток надходить мало. Розвивається нейропатія, тобто порушується зв’язок, взаємодія органів і тканин із центральною нервовою системою.

– Чи можна запобігти ампутації?

– Офіційною медициною доведено, що ампутації кінцівок можна запобігти у хворих на діабет за умови, що  при перших же ознаках розвитку діабетичної стопи пацієнти  будуть звертатися до фахівців, які займаються цією проблемою, а потім виконувати всі їхні рекомендації з лікування. Методи лікування діабетичної стопи, зрозуміло, залежать від стадії та форми захворювання.

Основні ознаки порушення кровообігу у нижніх кінцівках:
• набряки стоп та гомілок;
• сухість шкіри на ногах, її витончення (шкіра нагадує пергамент);
• блідість, синюшність стоп, поява «мармурового малюнка»;
• холодні нижні кінцівки;
• поява під час ходьби болю в литкових м’язах, стопах, стегнах, які найчастіше зникають, якщо людина припинить рух на 2 хвилини;
• біль у пальцях, їх почервоніння;
• біль у литкових м’язах;
• періодично повторюються судоми в нижніх кінцівках;
• помітно знижується чутливість шкірних покривів при нейропатії;
• виникає відчуття оніміння деяких ділянок ноги.

Дата публікації: 28.12.2016 img Поділитися