Температура тіла кожної людини протягом дня зазнає незначних коливань, залишаючись у діапазоні від 35,5 до 37,2 °C. Проте, якщо ви помічаєте, що до вечора температура постійно починає підніматися, важливо розуміти, коли це є приводом для занепокоєння та коли не становить загрозу для здоров’я.
Коли підвищення температури ввечері є нормою?
Лікарі зазначають, що вечірнє підвищення температури на 0,1-0,4 градуса вважається нормою, при умові, що людина не страждає на застуду, грип та інші захворювання.
Температура, перш за все, є реакцією організму на певний фактор.
- Наприклад, споживання надто гарячої їжі на вечерю може спричинити підвищення температури.
- Або якщо протягом дня людина довго перебувала на сонці, вечірнє підвищення температури буде звичайним явищем.
- До таких же факторів можна віднести вживання алкоголю, куріння, ПМС, вагітність, овуляцію, прийом сильних лікарських засобів, прийняття гарячої ванни або душу. У таких випадках підвищення температури вважається безпечним.
Чому температуру не можна збивати аспірином?
Коли при підвищенні температури звернутися до лікаря?
Існують ситуації, які мають змусити вас серйозно задуматися про візит до лікаря. Більшість випадків патологічного підвищення температури пов’язані з простудними захворюваннями. Та підвищення температури ввечері може свідчити і про наявність інфекції в організмі, наприклад, урогенітальної. Або це може бути ознакою запалення, яке на цей час протікає без симптомів. Також температура може реагувати на гормональні збої, проблеми з щитоподібною залозою та навіть онкологію.
Спеціалісти вважають, що якщо вечірнє підвищення температури є епізодичним і не турбує людину щодня, тоді можна не хвилюватися. Таке незначне підвищення температури не завдає шкоди. Проте, якщо таке явище відбувається регулярно і температура коливається від 37,2 до 37,5°C, це є приводом для звернення до терапевта.
Спочатку лікар може порадити здати аналіз крові на С-реактивний білок, зробити рентген легень та перевірити рівень гормонів. Після проведення всіх необхідних аналізів медичний фахівець зможе дати більш точну інформацію про те, чому саме відбувається підвищення температури.
Важливо розуміти, що підвищення температури тіла ввечері може бути сигналом як про незначні зміни в організмі, так і про серйозні захворювання. Не ігноруючи такі сигнали та своєчасно реагуючи на них, можна уникнути багатьох ускладнень і зберегти здоров’я. В будь-якому випадку, якщо у вас є сумніви щодо вашого стану здоров’я, краще звернутися за медичною консультацією, ніж сподіватися на покращення самопочуття. Це дозволить вчасно ідентифікувати можливі проблеми та вжити необхідні заходи.
Не зашкодь, або Коли не варто збивати температуру