Весна, а дитина млява? Що робити з дитячою депресією?

За результатами досліджень, від синдрому «початку весни» потерпають більш дівчатка, але хлопчики можуть від них «заразитися» .

У КОЖНОГО ВІКУ – СВОЯ ДЕПРЕСІЯ
Зміну пір року, надто прихід весни та осені, відчуває кожна людина. Дітям, організм яких ще не сформований, а тому вразливий, удвічі важче впоратися із зимовим виснаженням та підвищеною сонячною активністю. За результатами досліджень, від синдрому «початку весни» потерпають більш дівчатка, але хлопчики можуть від них «заразитися» .
На тлі весняної депресії часто виявляються ознаки фізичної недуги. Та коли дитину ведуть до лікаря, той розводить руками: «Жодних проблем не бачу, ваша дитина здорова». Однак задавнена й проґавлена депресія може спричинити багато хвороб.

У дітей симптоматика залежить ще й від віку. Скажімо, у дошкільнят зазвичай змінюється поведінка: весела і рухлива дитина несподівано стає замкненою, відмовляється від улюблених іграшок, часто безпричинно плаче, боїться залишатися без батьків, погано спить. А байдужа та повільна навпаки – активно грається, виявляє ініціативу.
У дітей молодшого та середнього шкільного віку весняна депресія позначається здебільшого на навчанні. За словами вчителів, у школярів зникає зацікавленість, вони хочуть тільки гратися.

Ну а для підлітків весна – це, звісно, гормональні зміни, що можуть мати найрізноманітніші форми. До дітей цієї вікової категорії треба бути дуже уважними. Адже на тлі підвищеної емоційності, впливу телебачення, вулиці, прикладів ровесників недалеко й до серйозних неврозів, які можуть вплинути на психічне здоров’я дитини. Надто це стосується підлітків з нещасливих сімей, а також тих, чиї батьки байдужі до дитячих проблем.

ВИХІД Є! РЕЖИМ ДНЯ ТА ДОБРЕ ХАРЧУВАННЯ
На початку весни ви маєте уважно стежити, аби син чи доня дотримувалися режиму дня, не перевтомлювалися, – продовжує пані Чаплинська. – Як правило, в цей час у школах розпочинаються тематичні атестації, ваша кровинка не встигає і тому хвилюється. Тож якщо дитина стала гірше вчитися, у жодному разі не треба сварити чи карати її, а варто разом сісти за уроки, допомогти їй зосередитися.

Зарадить весняній недузі й правильне харчування. Впродовж зими організм виснажився і потребує вітамінів. Тому, окрім зміни в поведінці, навесні в деяких дітей, бува, спостерігається різке зниження апетиту, нудота, підвищення температури. Хоча це можуть бути й симптоми якогось захворювання.

На початку весни дітям дуже корисно заживати вітамінну суміш, рецепт якої простий і доступний.

Треба взяти по 100 г волоських горіхів, кураги, родзинок, усе перемолоти. Додати сік з одного лимона та 100 г меду. Вимішати й поставити у холодильник. Давати дітям по 1 чайній ложці щоранку і щовечора протягом місяця.

Дієтологи радять

Щоб підтримати виснажений за зиму організм, треба вживати вівсяну кашу,твердий сир, яйця, рис, молочні продукти, свинину, рибу, броколі, банани. Варто давати дітям препарати, до складу яких входить збалансований комплекс вітамінів групи В. Не менш важливо, аби в організм надходило достатньо аскорбінової кислоти (вітаміну С), що підвищує стійкість до інфекцій. Із мінеральних речовин найпотрібніші магній, кальцій і цинк.

ШВИДКИЙ СНІДАНОК ДЛЯ ШКОЛЯРА

Класична англійська начинка: обсмажений бекон, зелений салат і помідори на французькій булці чи житньому хлібі.
Сосиски або ковбаса на житньому хлібі.
Дрібно пошаткована капуста з тертим яблуком чи сиром на довгому батоні.
Сардини із зеленим салатом на житньому хлібі.
Консервований тунець, огірок і зелений салат на пшеничному хлібі.
Лаваш, згорнутий у трубочку з м’ясом курки, помідорами та сиром.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook