варення-желе зі смородини і порічок

Варення-желе зі смородини і порічок: найкращі перевірені рецепти

Смородина і порічки ідеально підходять для приготування вітамінного варення і густого желе на зиму. Ми зібрали найкращі перевірені рецепти!

Варення зі смородини і порічок – це класика. Воно не тільки дуже смачне й ароматне. Якщо приготувати сире варення (не піддавати термічній обробці), воно зберігає вітаміни, які містяться у стиглих літніх ягодах. Особливо багато смородина містить вітаміну С: у 100 г ягід – 200 мг вітаміну С, що становить 222% від добової норми для дорослої людини!

Щоб живе варення не почало бродити, важливо дотримуватися кількох правил:

  • ретельно вимити і висушити ягоди;
  • додати достатню кількість цукру;
  • залишити варення до повного розчинення цукру, час від часу помішувати;
  • для зберігання використовувати чисті сухі стерильні банки і кришки;
  • щоб варення зверху не пліснявіло, можна насипати зверху шар цукру завтовшки 1 см;
  • зберігати сире варення у холодильнику або холодному погребі.

А ще зі смородини та порічок виходить чудове густе желе, адже ці ягоди містять багато пектину, який відповідає за густину варення. Але запам’ятайте: при тривалому варінні пектин руйнується, тому варення не можна переварювати надто довго. А порічки краще приварювати разом із гілочками, а вже потім перетирати через сито і варити желе.

смородина і порічки

Варення-желе із смородини та порічок

Класичне варення 1:1

Смородину перемолоти і додати цукор у пропорції 1:1. Перемішати, довести до кипіння, закрутити у стерилізовані банки. Виходить дуже густе варення.

Варення зі смородини з апельсином

1 л смородини та 1 апельсин (ошпарити окропом) перемолоти на м’ясорубку. Додати 1 л цукру перемішати, хай постоїть, щоб розтанув цукор. Розлити у стерильні баночки, закрити капроновими кришками. Зберігати в холодильнику, варити не треба.

Варення із “конфітюркою”

На 1 кг ягід – 1 кг цукру. Перемішати, залишити, щоб ягоди трошки пустили сік. Можна ще збити блендером, якщо хочете однорідне. Закип’ятити. Додати 1 п. конфітюрки (пектину) і прокип’ятити 5-10 хв.  Одразу розкласти в стерильні баночки, закрутити і не перевертаючи закутати. Кількість цукру можна зменшити або збільшити

Справжнє желе зі смородини

Проварити смородину 5 хв з невеликою кількістю води (щоб ягоди не пригоріли). Перетерти через сито, додати цукор (на 1 кг перетертих ягід – 1 кг цукру, можна дати 600 г). Перемішати, поставити на вогонь і проварити 5 хв після закипання. Розлити у банки і не закривати кришками, поки не охолоне. Жмих можна використати для компотів або вина, наливки.

желе зі смородини

Густе желе зі смородини

Ягоди промити, просушити, перемолоти, додати цукру 1:2. Залишити, щоб розтанув цукор. Час від часу перемішувати дерев’яною ложкою. Розкласти у стерильні баночки. Краще зберігати в холодильнику. Дуже смачно, якщо зробити із суміші ягід: смородина, малина, садова суниця.

Варення “11 склянок”

11 скл. смородини, 7 скл. цукру, 2 скл. води. Це все варити 10 хв. Додати ще 7 скл. цукру, розмішати, довести до кипіння на маленькому вогні, як закипить – розкласти у стерилізовані банки. Виходить густеньке, пахнюче, смачне варення. З цієї порції виходить 8 півлітрових баночок. Виходить ціла ягода в желе.

Смородина в сиропі

6 скл. цукру і 1 скл. води довести до кипіння. Всипати 5 скл. смородини, проварити 5 хв. Розлити у стерильні банки, закрутити.

Густе желе з порічок

Перекрутити порічки (червону смородину) на м’ясорубці, тоді перетерти через сито. Жмих скласти в трилітрову банку, додати трохи цукру – і буде компот. А в перетерту масу додати цукру 1:1 і варити, постійно помішуючи, поки крапля на тарілці не розходиться.

Смородинове варення-желе з вишнями

1 літрову банку з верхом помитої цілої смородини всипати до каструлі, додати на дно трішки води. Коли закипить, всипати 1 скл. цукру (200 мл) і від моменту закипання варити 5 хвилин. Далі знову додати 1 скл. цукру – знову кипить 5 хвилин, і так потрібно всипати 5 скл. Якщо маю вишні, то додаю ()без кісточок – так ще смачніше. Желе виходить супер!

Желе з порічок (з гілочками)

Порічки трохи пом’яти разом з гілочками (обов’язково), довести до кипіння і залишити до вистигання, потім протерти через сито, додати цукру 1:1. Довести до кипіння і провадити 5 хв, розкласти у стерильні банки, закрутити. Виходить ідеальне желеподібне варення. Порічка має ще більше пектину, ніж чорна смородина, тому чудово загусає.

Варення “3-6-9”

Вода – 3 скл., смородина – 6 скл., цукор – 9 скл. Довести до кипіння і по банках стерилізованих.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook