Мода і здоров’я
Останні кілька років набув популярності стиль брутального лісоруба – і чоловіки почали відрощувати бороду та вуса. Хоча справжні лісоруби мають геть інакший вигляд, але мода є мода. Вважається, що красиво, а бородаті чоловіки – стильні.
Але з’ясувалося, що борода і вуса – це не тільки модно, а й корисно для здоров’я. Волосся на обличчі додає не тільки мужності, а й допомагає уникнути смертельної хвороби. До такого висновку прийшли американські вчені, дослідивши здоров’я бороданів.
Професори та студенти з Університету Канзасу з’ясували, що відростивши вуса, можна запобігти розвитку раку шкіри на обличчі. Щоправда, триденна щетина такого ефекту не дає: борода і вуса мають бути довгими.
Суттєво знижуються ризики захворіти на рак лише у тих чоловіків, у яких волосся на обличчі завдовжки понад 9 мм. Вчені з’ясували, що в цьому випадку ризик появи плоскоклітинної карциноми над нижньою губою в 16 разів нижчий у порівнянні з чоловіками, які регулярно голяться.
- Кажуть, стрижеш волосся – зістригаєш проблеми. Тоді мені треба налисо…
Чому виникає рак?
Дослідники з університету Канзасу спромоглися знайти відповідь і на запитання: звідки виникає онкологія на обличчі. Причина, на думку вчених, у так званому актинічному кератозі. Зовні він є невеликою плямою на шкірі, покритою дрібними лусочками.
Це захворювання, як правило, розвивається у людей, які люблять довгий час засмагати або просто перебувати на відкритому сонці. Плями з’являються найчастіше навколо губ, вух, а також на шкірі голови і плечей, якщо чоловіки старше 55 років.
Відомо, що кератоз у деяких випадках може перероджуватись у злоякісну пухлину. Причому найбільша загроза розвитку кератозу існує для тонкої шкіри губ. Захистити їх можна за допомогою звичайних вусів чи бороди.