їжа їсть

Що їсти, щоб зміцнити серце і знизити тиск

Лікарі виокремили певні продукти, які позитивно впливають на стан серцево-судинної системи, допомагають тримати тиск у нормі.

Як здорове харчування впливає на артеріальну гіпертензію, пояснюють фахівці Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Враховуючи всю підступність та небезпеку артеріальної гіпертензії і її тяжких ускладнень, контроль артеріального тиску є надзвичайно важливим! І не лише контроль, а й підтримка його на оптимальному рівні.

Для цього разом з медикаментозною терапією, яку визначає лише лікар, слід застосовувати корекцію способу життя. І неодмінною її складовою є здорове харчування. А саме – включення до харчового раціону певних продуктів або ж навпаки – обмеження чи повне виключення деяких, що допоможе покращити показники артеріального тиску та здоров’я людини взагалі.

Які продукти варто їсти для зміцнення серця і судин

Продукти, що найкращим чином впливають на стан серцево-судинної системи:

  • овочі, фрукти та ягоди в достатній кількості,
  • цільнозернові продукти: гречана каша, нешліфований рис, макарони з твердих сортів пшениці, цільнозерновий хліб тощо
  • морська риба, як джерело омега-3 жирних кислот
  • горіхи та насіння
  • бобові, нежирне м’ясо та ін.

При цьому в щоденному раціоні необхідно знизити споживання солі до 5 г на добу (це приблизно 1 чайна ложка). Виключити підсолоджені цукром напої та алкоголь, кондитерські вироби, напівфабрикати, трансжири тощо.

Існують навіть спеціальні дієти, які сприяють контролю артеріального тиску. Наприклад, Середземноморська дієта, DUSH-дієта та ін. Обговоріть зі своїм лікарем щодо доцільності харчування за однією з таких дієт.

Пам’ятайте, що всю необхідну інформацію стосовно лікування та профілактики артеріальної гіпертензії, і здорового харчування зокрема, зможе надати сімейний лікар!

Зміна способу життя передбачає не лише дотримання здорового харчування, а ще й регулярну фізичну активність, відмову від вживання алкоголю та тютюнових виробів. Будьте свідомими та здоровими. Час обирати здоров’я!

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook