Вчені з університетів Йорка та Шеффілда у Великобританії виявили, що ліки, які використовуються для лікування іншого захворювання, можуть бути корисними в боротьбі з деменцією та хворобами рухових нейронів. Ці ліки мають низьку токсичність і можуть сприяти продовженню життя пацієнтів з лобно-скроневою деменцією (ЛТД), як зазначають фахівці.
У рамках дослідження вчені виявили нові білки, які захищають нейрони головного мозку. Вони з’ясували, що урсодезоксихолева кислота здатна збільшувати кількість цих білків, що сприяє захисту нейронів від загибелі. Традиційно цю кислоту використовують для лікування цирозу печінки.
Радимо також прочитати: Що таке хвороба Альцгеймера (деменція) та які її ранні симптоми
Автори дослідження планують продовжити роботу, щоб детальніше зрозуміти, як саме урсодезоксихолева кислота захищає нейрони, а також чи можна розробити більш ефективні препарати для лікування ЛТД та інших нейродегенеративних захворювань.
ЛТД впливає на лобову та скроневу частки мозку. На відміну від інших форм деменції, які зазвичай розвиваються у людей старше 65 років, ЛТД починається в більш ранньому віці — переважно у людей віком 45-65 років, відзначають вчені. При цьому, у половини пацієнтів з ЛТД є родичі з таким же захворюванням. За словами дослідників, існує дев’ять генів, що сприяють розвитку ЛТД.
Радимо також прочитати: При світлому розумі: як знизити ризик деменції на 45%?