Здоров'я та краса Народна медицина

У вас теж росте “грошове дерево”? Тоді дізнайтеся, що ви вирощуєте насправді!

Вазон, який найчастіше називають “грошовим деревом”, – це толстянка, красула. Кажуть, ця рослина приносить у дім багатство і достаток. Але це не все: вона має унікальні лікувальні властивості, про які мало хто знає.

Як застосовують “грошове дерево” в народній медицині

Красула має безліч видів, але найпопулярнішою є її деревоподібна форма, так зване “грошове дерево“. Його вирощують не тільки для краси, а й з лікувальною метою.

  • Герпес на губах. Потрібно змащувати соком, вичавленим із листочків, уражене місце кожні 30 хв. Або просочити соком ватку і приклеїти її пластиром до хворого місця.
  • Ангіна, тонзиліт. З 10 листків вичавити сік, змішати з 200 мл води. Полоскати горло 3-5 разів на день.
  • Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки. Вранці за 1 год до їди з’їдати 2 листочки толстянки, ретельно пережовуючи.
  • Пієлонефрит, цистит. 5 листочків толстянки подрібнити, залити 200 мл гарячої води, настоювати 1 год, процідити. Приймати по 1 ст. ложці за 15 хв. до їди 3 рази на день.
  • Нежить. Вичавити з листя сік і розвести його водою у пропорції 1:2. Закрапувати в ніс по 1 краплі 3 рази на день.
  • Артрит, артроз. Вичавити з 10-15 листочків сік, змащувати уражені суглоби перед сном.
  • Геморой. Прикласти розрізаний листок до хворого місця, допомагає відразу.
  • Укуси комах. Змастити місце укусу соком з листя, щоб зняти набряк.
  • Опіки, мозолі. Тонко зрізати шкірочку з листка і примотати бинтом або приклеїти лейкопластиром до хворого місця. Залишити на ніч.
  • Опіки, забиття, розтягнення, рани, порізи, нариви. Прикласти перемелене листя, закріпити бинтом. Міняти пов’язку кожні 2-3 год.

Протипоказання до застосування

Зауважте: толстянка містить невелику кількість миш’яку, тому зловживати нею не можна. Так само не можна збільшувати дозу, якщо п’єте ліки з толстянки. При передозуванні може бути блювота, пронос, порушення свідомості. Для зовнішнього застосування (компресів, примочок, тощо) протипоказань немає, якщо у вас немає алергії на цю рослину.

Настоянка листя “грошового дерева”

Листочки перемолоти, заповнити цією кашкою 2/3 банки, до горличка залити горілкою. Перемішати, настояти тиждень у темному місці, процідити. Цією настоянкою можна на ніч розтирати суглоби, які болять, потім вкутати їх. Можна застосовувати у вигляді компресів для зняття набряків і больових відчуттів при варикозі.

 

 

Дата публікації: 08.10.2020 img Поділитися