церква у Любомлі

У цей храм їдуть молитися вже 700 років

Любомльська церква, заснована у XIII столітті, носить ім’я Святого Георгія - покровителя, воїна і захисника. Вона пережила чимало потрясінь за свою 700-річну історію. Нині ж оновлений храм милує зір. 

Любомльська церква, заснована у XIII столітті, носить ім’я Святого Георгія – покровителя, воїна і захисника. Споруда, за словами архієпископа Володимир-Волинського і Ковельського Симеона, «є не лиш е визначною пам’яткою архітектури, а й прабатьківською святинею Волинської землі. Сюди протягом століть йшли люди, несли свої скорботи й радості, молилися Богу, єдналися з ним у Святій Євхаристії».

Міцно стоїть храм і нині, велично підноситься його хрест над Поліссям. Чималий годинник на стіні не лише вистукує час, а й мелодійно щогодини виграє «Боже Великий Єдиний, нам У країну храни». Тепер церкву байдуже не минеш, мимоволі на кілька секунд зупиниш погляд і при слухатимешся. Ідуть сюди прихожани і в будень, і у свято.

Науковці дослідили імена та прізвища 20 священників та роки їхнього служіння у Георгіївській церкві. Так, із 5 квітня 1992 року, згідно з указом єпископа Волинського і Луцького Варфоломія, настоятелем призначено Володимира Лисого. Багато хороших змін відбулося відтоді.

– Народився я на Тернопільщині. У роди ні священників не було, але мама керувала церковним хором, а батько виконував обов’язки старости, – розповідає отець Володимир. – Бабусі в церкві пророкували, що з мене буде «хороший батюшка». Спочатку вступав до військового училища, але доля розпорядилася по-іншому – став вихованцем Мінської духовної семінарії.

Після закінчення навчання за благословінням потрапив у Любомль. Прийняв парафію не запущену, адже Георгіївська церква діяла протягом усіх років войовничого атеїзму. Люди берегли храм та віру в Бога. А ще була потужна громада, до складу якої входили парафіяни з багатьох сіл.

За останні роки відбулося багато змін. Та найприємніше, за словами протоієрея Володимира, те, що у церкву йдуть молодь і діти. Отже, парафія має майбутнє.

Звісно, 700-річний храм, який пережив три пожежі, потребував капітального ремонту. С початку оновили штукатурку, замінили вікна. У перше в історії церкви її розписали. А також придбали все необхідне для звершення богослужінь.

У 2012-му провели масштабну реконструкцію покрівлі та замінили шпиль, який сягнув 42-метрової висоти. Важить він понад десять тонн. А затим до нього прикріпили годинник, діаметр якого – понад 2 метри. Такі масивні дзиґарі ще треба пошукати не лише в області, а й в Україні.

Авторка – Галина ВАЩУК

 З архіву газети “Сім’я і дім” 

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook