Цілющі джерела Західної України

Недопустимо заходити у святу купель в купальнику чи взутті й ходити оголеним поблизу. Не варто омиватися після ситного обіду та вживання алкоголю.

Як правильно омиватися у святій воді

Вирушаючи в подорож до святого джерела, візьміть з собою капці, рушник і довгу сорочку, в якій потрібно занурюватися як жінкам, так і чоловікам. Недопустимо заходити у святу купель в купальнику чи взутті й ходити оголеним поблизу. Не варто омиватися після ситного обіду та вживання алкоголю. На узбережжі поблизу святого місця не курять. У воду не занурюють тварин.

Купатися заради розваги, сміятися чи шуміти – недопустимо, адже поряд моляться люди. Не кваптеся зануритися першим. Святе джерело – не музей і не магазин, де відважують благодать, і від того, що ви скупаєтеся на кілька хвилин пізніше, нічого не зміниться. Перед зануренням потрібно тричі перехреститися й попросити у Господа про сокровенне. У випадку зцілення слід обов’язково відслужити подячний молебень. Пам’ятайте: Богові, цілющому джерелу і його святому покровителеві байдуже ваше віросповідання, а важлива лише віра в Бога.

Івано-Франківська область

1. Манява (Богородчанський район). Кажуть, що історія Манявський скиту, який тут розташовано, розпочинається з Блаженного каменя, з-під якого б’є цілюще джерело. Неподалік ченці облаштували в печері житло, зцілювали хворих та немічних молитвами, водою і травами. А 1281 року було засновано Хресто-Воздвиженський монастир. Коли його закрили, з Блаженного каменя перестала текти вода. А коли до монастиря повернулися монахи, з Блаженного каменя тече кілька літрів води на добу. Ця вода має цілющу силу, допомагає врятувати зір. Ще одне джерело у цьому районі б’є на узліссі біля села Грабовці.

2. Між селами Єзупіль та Сілець (Галицький район) впорядковано Свято-Духівську криницю. На думку дослідників, у цьому місці був розташований літописний Іванівський монастир давнього Галича, а водою з криниці освячували перед походами свої знамена воїни Ярослава Осмомисла і Данила Галицького. А у селі Крилос цього ж району можна відвідати джерело «Княжа криниця». За переказами, вода з нього давала силу і наснагу давньоруським воїнам, робила їх невразливими до ворожих стріл та мечів, а ще надавала їм впевненості у перемозі.

Тернопільська область

3. Почаїв (Кременецький район). На місці Свято-Успенської Почаївської лаври ченцям з’явилася Діва Марія. На камені, на якому вона стояла, залишився відбиток стопи, а зі сліду на камені витікала вода. Пізніше на тому місці збудували храм Успіння Пресвятої Богородиці. Це одна з найбільших святинь, щороку до Почаївської лаври прибуває величезна кількість вірян. А у Свято-Духівському скиті є колодязь із цілющою водою, що має глибину понад 100 м. Нещодавно випадок знову засвідчив її цілющу силу. Жінка з м. Рівне, вмиваючись вдома привезеною водою з колодязя, отримала зцілення від хворобливих плям, що вкривали її обличчя.

4. Смиківці (Тернопільський район). Тут більш як 450 років б’є цілюще джерело. Багато людей з вірою і молитвою приходять до нього.

5. Чортківський район. Воду з джерел біля церкви Святої Покрови у Чорткові вважають цілющою. У Чортківському районі джерельні води в селах Улашківці, Лисівці, Слобідка лікують хвороби очей.

6. Верещаки (Лановецький район). Вода з джерела «Від ангела» біля церкви Ікони Казанської Божої Матері лікує хвороби внутрішніх органів.

7. Кременецький район. Джерело в урочищі Божа гора біля села Великі Бережці. До джерела від підніжжя – метрів триста. Підйом догори називають «дорогою бажань». Позначена вона стрічками, які паломники зав’язують на гілках дерев, задумуючи бажане. Поряд – печера-каплиця, всередині якої по каменю стікає цілюща вода. Її називають слізками, і ними Божа Матір якось зцілила мандрівного монаха – він прозрів. А нещодавно тут отримав зцілення паралізований хлопчик: дитину омили водою – і вона сама вийшла із печери. Кажуть, що людина, яка тричі скупається у джерелі Святої Анни (с. Лішня Кременецького району), цілий рік буде здоровою.

Чернівецька область

8. Хрещатик (Заставнівський район). Відоме джерело у Свято-Іоанно-Богословському Хрещатицькому чоловічому монастирі. Багато прочан одужує, викупавшись у його водах.

Закарпатська область

9. Найвідоміші цілющі джерела: Нонківської ікони Божої Матері у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі в c. Іза Хустського району.

10. В Архангело-Михайлівському жіночому монастирі (с. Драгове Хустського району) є цілющий колодязь на честь ікони Живоносне джерело.

11. У Свято-Пантелеймонівському чоловічому монастирі в м. Хусті є цілюще джерело, яке викопав засновник святині о. Мелетій.

12. Багато прочан одержують зцілення, помолившись та викупавшись у водах джерела Свято-Кирило-Мефодіївського монастиря у Сваляві.

13. Приборжовське (Іршавський район). Цілюще джерело поблизу Серафима-Саровського жіночого монастиря.

14. Криве (Тячівський район). До джерела поблизу Свято-Георгіївського чоловічого монастиря ченці щодня приходили помолитися, і вода набула чудодійних властивостей.

 

Львівська область

15. Моршин. Одне з місцевих цілющих джерел за легендою б’є на місці об’явлення Божої Матері і має назву Під Матінкою Божою.

16. Урич (Сколівський район). Про силу води поблизу Тустані було відомо ще з давніх часів. Цілюща вода заліковувала навіть такі рани, які вважали смертельними. На місці джерела звели церкву Пресвятої Трійці.

17. Грушів (Дрогобицький район). Поблизу джерела із давньою історією 1987 року об’явилася Матір Божа.

18. У Старосамбірському районі біля села Биличі теж була криничка з цілющою водою. Місцева легенда розповідає про пастухів, що побачили осяяну світлом Богородицю, з-під стіп якої забило джерело. Відтоді сюди по оздоровлення постійно приходили жителі довколишніх сіл.

19. Гніздичів (Жидачівський район). Біля Кохавинського монастиря за радянської влади криницю з цілющою водою засипали сміттям і закидали гранатами, але пізніше віряни відновили її.

20. Раковець (Пустомитівський район). До цього джерела навіть узимку приїжджають люди, щоб із молитвою пройти босими ногами по холодній воді 12 кіл.

21. Зарваниця (Золочівський район). Сюди, а також у Крехівський та Гошівський монастирі теж приїжджають по зцілення до чудотворних ікон та цілющих джерел.
Рівненська область

22. Гільча (Здолбунівський район). Каплиця та цілющі джерела Святого Миколая відомі ще з Х ст.

23. Онишківці (Дубенський район). У джерелі Святої Анни, що в скиті Свято-Миколаївського жіночого монастиря, вода улітку та взимку однакової температури – + 5 градусів, у ній високий вміст срібла. Біля джерела – велика купіль, до якої зі всього світу приїжджають люди, що потерпають від чаклунства, купання в ньому допомагає від багатьох недуг, а також від непліддя.

24. Грабів (Рівненський район). Сюди по воду приїздять люди з довколишніх сіл, а під час війни тут, у джерелі, бійцям омивали рани, і вони швидше загоювалися.

25. Корець. У Свято-Троїцькому Корецькому жіночому монастирі зберігається чудотворна ікона Божої Матері «Споручниця грішних», часточки мощей Києво-Печерських угодників, а на подвір’ї – криниця з цілющою водою.

Волинська область

26. Стара Лішня (Іваничівський район). Тут освятили давно забуте цілюще джерело Біла Криниця. Старожили розповідають, що вода тут завжди була помічною тим, хто мав проблеми із зором, її давали пити або купали у ній тих дітей, які погано спали. Кажуть, що вода із джерел поблизу сіл Будятичі і Петрове Іваничівського району виліковує від різних недуг.

27. Тростянець (Ківерцівський район). На обійсті 360-річної Троїцької церкви прочани зцілюються водою із чудотворної криниці.

28. Оленине (Камінь-Каширський район). Поблизу храму преподобного Іова Почаївського є капличка з цілющою водою.

29. Жидичин (Ківерцівський район). До цілющого джерела завжди звідусіль приїздили люди. Тут, на думку екологів, чи не найчистіша вода в області.

Хмельницька область

30. Слобідка Шелехівська (Деражнянський район). Тут б’є цілюще джерело пророка Божого Iллі, а в Славутському та Білогірському районах – цілюще джерело на честь Божої Матері.

31. Василець (Городоцький район). Як стверджують місцеві жителі, його вода лікує очі.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook