Духовність Сім'я

Ці три ікони обов’язково повинні бути у кожному домі – тоді у сім’ї буде злагода

У будинку кожного православного християнина є хоч одна ікона. У деякого – цілий і іконостас. Перед іконами моляться, просять підтримки і допомоги. Але не кожен знає, які саме ікони обов’язково повинні бути в кожному домі.

У кожному домі має бути ікона з ликом Ісуса Христа. Найбільш відомі і поширені серед них Спас Вседержитель, Спас Нерукотворний. Перед іконами Христа часто моляться про зцілення від серйозних хвороб, недуг.

Також в будинку повинен бути образ Богородиці, Божої Матері, Святої Діви Марії. Вона – втілення всеосяжної любові і прощення, терпіння і смирення, мудрості. Таких ікон дуже багато: Казанська, Володимирська, Почаївська, Покрова, Семистрільна, «Нев’янучий цвіт» і т.п. У Богородиці просять про здоров’я, сімейне благополуччя, про дітей, хорошого чоловіка. Божа Мати вважається більшою мірою покровителькою жінок. Тому цю ікону, разом з образом Ісуса Христа, беруть на вінчання, а потім вони залишаються в будинку оберегом родини.

Якщо говорити про Святих, найбільш шанованим є образ Святого Миколая Угодника, або, як його ще називають, Чудотворця. До нього звертаються в надії вирішити важку ситуацію, вийти з безнадійного становища. А також пред його образом моляться про зцілення.

Ці три ікони в будинку – оберіг сімейного благополуччя і символ гармонії. Також у кожної хрещеної православної людини є особистий покровитель, Святий, чиє ім’я йому дали при хрещенні. Образ цих Святих називаються іменними. Вони обов’язково повинні бути в будинку.

Крім того, особливим оберегом будинку буде ікона Семистрільна Богородиці. Розташована навпроти вхідних дверей або над входом в головну кімнату будинку, вона оберігає родину від сварок, пліток і від злих людей, з недобрими намірами входять в будинок, а сам будинок – від грабіжників.

Також незайвим буде розміщення в будинку ікони Святої Животворящої Трійці – три ангела, як символа єднання і любові. Крім того, є ікони, що зображують Господні свята і Божої Матері: ікона Хрещення, Стрітення, Благовіщення, Покрова Божої Матері. Найбільш “сімейною” серед таких ікон є «Різдво Христове».

Не варто розміщувати у себе в будинку занадто багато ікон. Крім того, до ікон потрібно ставиться з повагою. Вони не повинні бути заткнуті десь у кутку, де вони обділені увагою, а іноді й елементарним протиранием пилу. Краще, якщо в будинку буде окремий куточок з іконами. Це має бути видне, красиве, зручне місце на стіні або в кутку, бажано в головній кімнаті будинку або там, де ви часто молитесь. Крім того, незайвим буде розміщення ікони в дитячій, де Святий образ буде оберігати вашу дитину.

Якщо ікони стоять на полиці, комоді, серванті і т.п., то під них прийнято стелити серветку, вишиту або мереживну. Поруч з іконами бажано не ставити сувенірчики, статуетки, «мирські» книги. Фотографії та картини, годинники теж повинні бути подалі від ікон. Також недоречно буде поставити їх поруч з телевізором. І в жодному разі нічого не повинно бути над іконами.

Бажано поруч з іконами в свята або читаючи молитву запалювати свічку чи лампадку. Їх полум’я – символ очищення дому та символ віри, «горіння до Бога».

Джерело

Дата публікації: 25.09.2020 img Поділитися