помилки батьків

Ці батьківські помилки псують дітям майбутнє

Ми усі хочемо бути хорошими батьками для своїх дітей. Але іноді робимо помилки, які в майбутньому призводять до поганих наслідків і шкодять нашим дітям.

Не всі батьки мають педагогічний хист, але ніхто не хоче нашкодити своїм дітям. Однак є низка типових батьківських помилок, які можуть нашкодити дітям у майбутньому.

Помилки батьків, які псують дітям майбутнє

Якщо ви не хочете нашкодити своїй дитині, дечого не слід робити:

  1. Давати дитині все. Батьки впевнені, що чим більше вони можуть дати дитині, тим краще. Але насправді діти можуть “захлинутис” у цьому морі надмірного достатку.
  2. Хвалити за будь-які справи. Багато дітей виростає залежними від похвали. Без заохочення вони й кроку не ступлять.
  3. Прагнути зробити дітей щасливими. Діти мають самі навчитися шукати своє щастя. Від вашої волі мало залежить.
  4. Зайве балувати. У результаті з дитини виростає споживач. І його життя стає якоюсь гонитвою за цілями, а досягнення, на жаль, не приносять внутрішнього задоволення.
  5. Надмірно завантажувати їх. Йдеться про всілякі гуртки, секції, клуби. Це може призвести до вигоряння і навіть невмотивованої агресії.
  6. Вважати, що інтелектуальний розвиток – це головне. Батьки часто змушують дитину досягати інтелектуальних успіхів, щоб потішити своє самолюбство. Але такі діти мають ризик стати зарозумілими.
  7. Вважати, що жорстке релігійне виховання дасть правильні життєві настанови і вбереже від усього поганого. Якщо ви обрали такий шлях, будьте щирими до кінця, інакше ваше лицемірство зруйнує віру дитини у батьківський авторитет.
  8. Замовчувати деякі теми (наприклад, секс). Багато батьків просто не знає, як говорити з дитиною про секс, і уникає таких розмов. Результат цього може бути непередбачуваним.
  9. Зайве критикувати дитину. Вимогливість хороша в міру. А постійні зауваження та моралі можуть геть-чисто позбавити дитину мотивації і зроблять з неї невротика.
  10. Соромити, ігнорувати, ставити умови. Буває, що батьки кажуть дитині: “Я не любитиму тебе, якщо ти…”. Ця та інші види маніпуляцій формують у дітей спотворене уявлення про спілкування, травмують їх.

Дозвольте дітям нудьгувати і гратися в “небезпечні” ігри

11. Робити дитину відповідальною не за віком. Типовий приклад, коли на старшого брата чи сестру звалюють нагляд та догляд за молодшими дітьми.

12. Дозволяти проводити багато часу біля телевізора/планшета. Йдеться також про нескінченні ігри на комп’ютері або телефоні. Діти у такому разі не розвивають навички комунікації, не вчаться дружити. Не кажучи вже про колосальну шкоду для їхнього здоров’я.

13. Не давати їм нудьгувати. Деякі батьки переконані, що діти мають бути весь час зайняті всілякими справами і не нудьгували. У такому разі у дитини не розвивається креативне мислення і навик справлятися з нудьгою.

14. Знімати з дітей відповідальність за їхні дії. Батьки намагаються позбавити дітей хвилювань і відразу ж купують нову іграшку, якщо стара зламалася. У підлітка виникли проблеми із законом? Батьки підуть на все, щоб допомогти йому уникнути відповідальності. В результаті зростає людина, яка не відповідає за свої дії.

15. Не дозволяти їм грати у “небезпечні” ігри. Діти, спілкуючись із природою, займаючись спортом, виростають більш загартовані та пристосовані до життєвих умов.

16. Не ставити їм запитання. Дитина відчуває, що її люблять, коли батьки цікавляться, як вона провела день, що з нею сталося за цей час, які виникли проблеми.

17. Не читати книги вголос. Якщо батьки читають дитині, вона вчиться сидіти спокійно, слухати, вмикати свою уяву.

18. Перегодовувати. Організм дитини сам подає сигнали голоду чи ситості. А перегодовування спричиняє низку проблем.

20. Карати. Тілесні покарання не виховують. В результаті діти можуть зрости агресивними, лицемірними, заляканими.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook