Дизайн Квітник

Целозія – квітка з вогником. Як посадити і доглядати

Целозія – окраса клумби, неймовірно яскрава й ефектна. А вирощувати її можна як у відкритому ґрунті, так і в будинку або на балконі у горщику. 

Целозія  стає примою будь-якого квітника завдяки незвичайному вигляду. Її екзотичні суцвіття ідеально підходять для вишуканих квіткових композицій і сухих букетів.

У природі целозія росте в теплих районах Африки, Азії, обох Америк. Свою назву рослина тримала від грецького слова kelos – «полум’яний» – за яскраве забарвлення квітів. У нашому краї росте як однорічник, найкраще садити через розсаду.

Любить сонячні і максимально захищені від вітрів ділянки з пухким ґрунтом. Якщо на вашій ділянці важкий ґрунт, внесіть під целозію трохи піску і перегною.

Висівати целозію можна в кінці березня або на початку квітня. Насіння заглиблювати у ґрунт не треба. Достатньо просто розсипати по поверхні, збризнути водою і накрити плівкою або склом, зняти яке можна через тиждень після появи сходів.

Тримати на світлому теплому підвіконні, притіняючи від прямих сонячних променів. Згодом, коли з’явиться 2–3 листочки, сіянці треба пікірувати в окремі горщики або відразу посіяти в них по одній насінині.

Висаджувати розсаду у квітник треба, коли повністю мине загроза холодів: молоді рослини целозії можуть загинути навіть від найменших заморозків!

Целозію поливати треба досить часто і тільки вранці у сонячні дні, бо молоді рослинки дуже схильні до захворювання на чорну ніжку. Якщо ураження вже відбулося, негайно розпушіть землю, посипте її тонким шаром попелу і максимально зменшіть полив.


Поливати у квітнику тільки у найспекотніші дні. Один раз на місяць підживлювати. Щоб продовжити цвітіння, треба регулярно видаляти сухі суцвіття.

Дуже популярна целозія гребінчаста з великими пласкими оксамитовими яскравими суцвіттями, що цвіте з червня до жовтеня. У квітнику її варто компонувати зі спокійнішими і простішими за формою квітами.

Можна садити групами у клумбі або рядками у рабатці. Її використовують у композиціях, поєднуючи з багаторічними кущами і декоративним камінням.

Часто квітку вирощують у контейнерах і горщиках, використовують для букетів і флористичних композицій.

Правильно зрізані і висушені суцвіття довгий час зберігають форму й колір.

Дата публікації: 26.06.2018 img Поділитися