кіт у пральній машині

Яка побутова техніка може нашкодити домашнім улюбленцям?

Сирени, грім, пилососи та інші побутові прилади можуть завдати шкоди вихованцю. На них можуть впливати навіть ті звуки, яких ми не чуємо. 

Побутова техніка у наших домівках може бути подразником і потенційним джерелом негативного впливу на домашніх улюбленців, повідомляє Inverse.

Тварини чують те, чого ми не чуємо

Якось літня пара звернула увагу, що їхній собака поводитися дивно, і звернулася до ветеринарної клініки. Ветеринари констатували, що пес цілком здоровий. Згодом з’ясувалося, що у цих літніх людей погіршився слух, і вони не могли почути сигнал димової сигналізації. Вона звуковим сигналом сповіщала про необхідність заміни джерела живлення. І собака реагував не цей нечутний для людей звук.

Цей випадок підтверджує той факт, що домашні улюбленці мають значно кращий слух, ніж люди, і можуть почути навіть те, чого люди не чують.

Відомо, що кішки здатні приймати звуки на частоті до 64 000 Гц, собаки – до 45 000 Гц, тоді як межа слухових здібностей людей обмежується 20 000 Гц.

Опитування у Великобританії 2015 року, опубліковане в Journal of Feline Medicine and Surgery, оцінювало потенційні причини судом у котів із захворюванням, яке називається котячими аудіогенними рефлекторними судомами. Звуки, схожі на дзвінок телефону, падіння металевої ложки в керамічну миску, постукування по склу, шелестіння паперу або поліетиленових пакетів, набір тексту на клавіатурі комп’ютера та цокання язиком – усе це викликало напади у 96 опитаних власників котів. Цей стан набагато серйозніший, ніж просто занепокоєння звуком, і він демонструє, наскільки чутливим є слух тварини.

Дослідження 2005 року також виявило, що навколишні лабораторні звуки можуть впливати на ендокринні процеси та цикли сну тварин.

Кому не можна спати в одному ліжку з котами?

Як можна захистити свого улюбленця від небезпечних звуків?

На жаль, ми не можемо забезпечити повний захист наших домашніх вихованців від усіх звуків, які їх лякають, проте у разі використання тихішої побутової техніки вихованці не лякатимуться і почуватимуться краще.

Найкраще, що ви можете зробити, це поспостерігати, як ваш вихованець поводиться біля певних гаджетів чи приладів або у відповідь на те, що щось увімкнулося. І якщо купуєте якусь нову побутову техніку, обов’язково зверніть увагу, як на її звуки реагує ваш кіт або собака.

Наскільки гучна побутова техніка?

Гучність в децибелах (дБ) і визначає комфортні для вух рівні гучності. Наприклад, гранично допустимий рівень шуму для людей за санітарним нормам не повинен перевищувати 45 дБ в нічну пору (з 22 до 8 годин) і 55 дБ вдень (з 8 до 22 годин).

  • 10-20 дБ видає кліматична техніка, зокрема, інверторні кондиціонери у тихому нічному режимі обдування. Це можна порівняти із шелестом листя на деревах або диханням людини.
  • 20-30 дБ видають спліт-системи з неінверторним управлінням (внутрішні блоки систем кондиціонування), комп’ютерні кулери, настінні годинники. Їх можна порівняти з говорінням пошепки.
  • 30-40 дБ шумлять холодильники інверторним приводом і посудомийні машини. Звичайно ж, потужні холодильні агрегати можуть бути в рази гучнішими.
  • 40-50 дБ шумлять  осушувачі і зволожувачі повітря, холодильник і морозилка з традиційним приводом, потужні ноутбуки і системні блоки ПК під навантаженням. За гучністю це як звичайна розмова двох людей.
  • 50-60 дБ – швейні машинки, кухонні витяжки, зовнішні блоки кондиціонерів і пральна машина (тільки в режимі прання). Це можна порівняти розмовою групи людей або змивом води в туалеті.
Цікавий факт. Внутрішнє обладнання систем кондиціонування повітря вважається одним з найтихіших в категорії побутової техніки. Однак зовнішній блок кондиціонерів працює досить голосно. Гул від нього може доноситися з вулиці крізь закрите вікно, а вібрації — передаватися по стіні.
  • 60-70 дБ видає телевізор при перегляді фільмів і телепередач на середньому рівні гучності. У повсякденному житті так само звучить гучна розмова.
  • 70-80 дБ шуму утворюють пилососи.
  • 80-90 дБ видають пралки в режимі віджиму і всілякі кухонні прилади для перемелювання їжі: блендери, кухонні комбайни, кавомолки і т. п. За рівнем гучності їх прирівнюють до мотоцикла, який проїжджає поряд.
  • 90-100 дБ – це сусід з перфоратором. Поки він довбає черговий отвір в стіні, ви можете відчути себе у вагоні метро або уявити гуркіт грому – за гучністю ці звуки ідентичні. Також на рівні до 100 дБ шумить газонокосарка.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook